Respawn.pl

HONORIS LEPSZE OD ENCE W KWALIFIKACJACH DO IEM BRAZIL!

Autor: Maks Bartosik
TaZ

Zakończył się trzeci mecz z udziałem Polaków w pierwszej rundzie zamkniętych kwalifikacji do IEM Brazil 2023. Honoris mierzyło się w nim z ENCE.

Honoris swoje zmagania w closed quali do IEM Brazil 2023 rozpoczęło od meczu z najwyżej notowanym rywalem – ENCE z Dychą w składzie.

Inferno

Spotkanie rozpoczęło się na Inferno, które było wyborem Honoris. Polacy zanotowali świetne wejście w mecz, wychodząc na prowadzenie 7:4 po stronie terrorystów. W końcówce pierwszej części ENCE trochę podgoniło wynik i zbliżyło się na jeden punkt do formacji TaZa. Jednak po przejściu do defensywy polska drużyna pokazała, że Inferno wybrała nieprzypadkowo. Honoris nie dawało rywalom zbyt dużych szans i szybko zakończyło mapę wygrywając 16:10.

Vertigo

Drugą mapą było Vertigo, wybrane przez ENCE. Mimo wygrania dwóch pierwszych rund, Honoris miało spore problemy po stronie CT. ENCE prowadziło już nawet 7:4, ale na szczęście Polakom udało się zmniejszyć straty do trzech punktów. Po przejściu ofensywy Polacy ponownie zaliczyli słaby start, przegrywając pięć z sześciu pierwszych rund. Mimo to, Honoris nie złożyło broni i starało się dogonić ENCE, co prawie im się udało. Polska formacja wygrała sześć rund z rzędu i doprowadziła do wyniku 13:14, jednak wtedy Dycha i spółka zdołali przerwać tę serię i zgarnęli trzy punkty, wygrywając swoją mapę wynikiem 16:13.

Nuke

Wszystko rozstrzygnąć miało się na Nuke, którego Honoris rozpoczęło od gry w defensywie. Start w wykonaniu Polaków był imponujący – Honoris prowadziło 7:1. Dopiero wtedy ENCE się przebudziło i podgoniło wynik, ale ostatecznie to i tak Honoris schodziło na przerwę z prowadzeniem 9:6.

Po zmianie stron Honoris znowu świetnie weszło w spotkanie. TaZ i spółka wygrali cztery rundy i powiększyli swoją przewagę do siedmiu punktów, zbliżając się jednocześnie do wygranej. ENCE postawiło jednak ciężkie warunki i zaczęło odrabiać straty. Formacja dowodzona przez snappiego zbliżyła się nawet na dwa punkty przy wyniku 13:11 dla Honoris, jednak to nie przestraszyło Polaków. TaZ i spółka dopięli swego i zgarnęli trzy kolejne rundy, wygrywając 16:11.

W półfinale górnej drabinki kwalifikacji Honoris zmierzy się z Heet, które pokonało wcześniej Bad News Eagles.