Respawn.pl

HONORIS przegrywa w finale Esport Tour Pro Summer, a Anonymo wygrywa polskie derby!

Autor: Krzysztof Sarna
TaZ, Honoris

Niedziela była bardzo interesującym dniem, a to z tego względu, że obserwowaliśmy trzykrotnie starcie pomiędzy polskimi drużynami. Do najistotniejszych informacji możemy zaliczyć te, że HONORIS przegrało w finale Esport Tour Pro Summer, a Anonymo pokonało Izako Boars.

Na sam początek ostatniego dnia weekendu HONORIS w półfinale Esport Tour Pro Summer pokonało Tarczyński Protein Team. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były jedynie dwie areny. Pierwsza z nich to Vertigo, które zostało wybrane przez drużynę Filipa “NEO” Kubskiego i Wiktora “TaZa” Wojtasa. Na niej, to ta drużyna, która grała w ataku – punktowała. W ostateczności TPT przegrało 12:16. Na Nuke’u natomiast było odwrotnie, ale to nic dziwnego, bo przecież doskonale wiemy, że gra po stronie antyterrorystów jest z reguły łatwiejsza. Druga mapa zakończyła się rezultatem 16:10, przez co 119. drużyna świata awansowała do finału.

A w nim spotkała się z MAD Lions. Starcie to rozpoczęło się kapitalnie dla organizacji znad Wisły, która objęła prowadzenie po wygraniu Mirage’a wybranego przez “Szalone Lwy” rezultatem 16:9. Gracze Roberta “mSra” Pieńkowskiego mają jednak czego żałować. Na Nuke’u przespali pierwszą połowę i nie ulega to wątpliwością, bo stan 4:11 idealnie to odzwierciedla. Jednak HONORIS nie złożyło broni i było o krok od remisu (9:11, 13:14), ale to jednak hiszpańska organizacja wygrała lokację numer dwa. Ancient jest nową mapą i nie bójmy się tego stwierdzenia. Sporo formacji musi sobie jeszcze przyswoić grę na tym obszarze i do tego grona należą także Polacy. Przegrali oni bowiem 8:16, a więc całe starcie 1:2 i uplasowali się na drugim miejscu, dzięki czemu wzbogacili się o pięć tysięcy. Natomiast MAD Lions otrzymało czek o wartości 15 tysięcy złotych.

los kogutos pokonało w finale Polish Esport Cup Summer 2021 Cup 1 VIXIT. “Koguty” nie miały praktycznie żadnych problemów, bo najpierw triumfowały na Nuke’u 16:10, a następnie na pociągach 16:7. Szymon “kRaSnaL” Mrozek i jego kompani wzbogacili się o 10 tysięcy złotych, podczas gdy VIXIT o tysiąc.

W zawodach wieczoru Anonymo Esports okazało się lepsze od Izako Boars. Podopieczni Adriana “imd” Piepera przerwali passę przegranych i dopisali na swoje konto w grupie B 37. sezonu ESEA Premier trzy punkty. “Anonimowi” najpierw zwyciężyli Nuke’a 16:10, by później na Duście wygrać 16:11. Sytuacja “Dzików” jest jednak bardzo zła, bo ci nie zdobyli jeszcze ani jednego punktu i znajdują się na ostatnim miejscu, które oznacza spadek do ESEA Advanced. Jednak szanse matematyczne na znalezienie się w strefie barażowej jeszcze są. 

Niedzielne wyniki polskich drużyn prezentują się następująco:

Tarczyński Protein team 0:2 HONORIS – Vertigo 12:16, Nuke 10:16

los kogutos 2:0 VIXIT – Nuke 16:10, Train 16:7

HONORIS 1:2 MAD Lions – Mirage 16:9, Nuke 13:16, Ancient 8:16

Izako Boars 0:2 Anonymo Esports – Nuke 10:16, Dust2 11:16