Respawn.pl

HONORIS w walce o ESEA Premier, a Wisła Kraków o V4 FSF

Autor: Krzysztof Sarna
mouz

Walczą, walczą i walczą. I walczyć będą dalej. Dziś dwie polskie drużyny grać będą o awanse czy to do wyższych lig, czy też na turnieje. HONORIS jest na dobrej drodze, by wstąpić do ESEA Premier. Biała Gwiazda również jest bliska tego, by przypieczętować awans na V4 Future Sports Festival.

Występy polskich drużyn umilać nam będą dopiero wieczór, wszak pierwsze starcie, w którym udział brać będzie HONORIS, rozpocznie się o godzinie 18:00. Wiktor “TaZ” Wojtas i jego kompani znajdują się w naprawdę dobrym miejscu, by awansować do ESEA Premier. 153. ekipa świata podejmie dziś Lilmix, a więc 203. drużynę wedle światowego rankingu HLTV. Obie formacje spotkają się dziś w ramach ćwierćfinału górnej drabinki, co oznacza, że do zaplecza ESL Pro League nie licząc dzisiejszego zwycięstwa, potrzebne będą jeszcze trzy. Mowa tu o półfinale i finale górnej drabinki, a także wielkim finale play-offów 38. sezonu ESEA Advanced. Owszem, pierwsza drużyna otrzyma bezpośredni awans do ESEA Premier, ale organizacje z miejsc 2-4. dostaną się do relegacji, z których również będą mogły wywalczyć przepustkę. Spotkanie pomiędzy tymi dwiema drużynami mogliśmy obserwować pod koniec stycznia bieżącego roku. Lepsi okazali się Polacy, którzy wygrali 2:0 w Snow Sweet Snow #1.

Biała Gwiazda jest również na dobrej drodze, by awansować na V4 Future Sports Festival. Organizacja z Krakowa zagra dziś w półfinale górnej drabinki. Przeciwnik będzie jednak z wyższej półki, bo po drugiej stronie serwera stanie Fiend, czyli trzydziesta siła świata. Bułgarzy w ostatnim czasie triumfowali z takimi formacjami jak Dignitas czy Lyngby Vikings. Wiślacy natomiast podchodzą do tego pojedynku w roli underdoga. Chociażby wczoraj przegrali z Anonymo Esports, ale zaskoczyli triumfując z Endpoint. Jeśli chodzi natomiast o drabinkę kwalifikacji do głównego turnieju, czyli V4 FSF to wygrany zespół awansuje do półfinału górnej drabinki, w którym zmierzy się z Sinners. Przegrany natomiast nie zaprzepaści szans, ponieważ spadnie do półfinału dolnej drabinki, w którym czeka już 4glory.

Harmonogram poniedziałkowych spotkań polskich drużyn prezentuje się następująco:

18:00 | HONORIS vs. Lilmix – BO3 [Transmisja]

19:30 | Wisła All iN! Games Kraków vs. Fiend – BO3 [Transmisja]