Respawn.pl

Honoris żegna się z marzeniami o Majorze; IHG, Anonymo i PGE Turów wciąż w grze o RMR

Autor: Michał Maćkowski

Jedna polska drużyna awansowała i jedna odpadła. Wciąż jednak w grze o RMR pozostają trzy polskie formacje, które jednak nie mają już miejsca na błędy.

Wczorajszy dzień dla fanów polskiego CS’a na pewno można zaliczyć do udanych. 9INE po wygranej przeciwko Into the Breach awansowało na RMR. Niestety nie obyło się bez smutnych chwil, bo na Majorze na pewno nie zagrają gracze Honoris. Ekipa Wiktora “TaZa” Wojtasa najpierw pożegnała się z LAN’em na Malcie, a potem odpadła z walki o RMR.

Trzy polskie formacja nadal z szansami na RMR

Było pięć, w grze nadal mamy trzy. Anonymo, IHG  i PGE Turów Zgorzelec wciąż mają szansę na awans na RMR, jednak droga od teraz będzie bardzo wyboista. Żadna z polskich formacji nie ma już miejsca na błędy, ze względu na posiadany bilans 1-2. Każda porażka wyeliminuje polskie zespoły z dalszych marzeń o RMR.

Trzeci dzień zamkniętych kwalifikacji rozpoczniemy od walki Anonymo i PGE Turów Zgorzelec. Ekipa Grzegorza “Szpero” Dziamałka o bilans 2-2 powalczy z fiński JANO, gdzie w składzie oglądać możemy między innymi allu. Natomiast w tym samym czasie formacja ze Zgorzelca powalczy z Viperio.

Po pierwszej serii dzisiejszych spotkań, do akcji wkroczy Illuminar. Przed oczkiem najtrudniejsze zadanie, bowiem Polacy zmierzą się z rosyjskim forZe. Należy podkreślić, że wszystkie spotkania od tej pory odbywają się w systemie BO3 i ewentualna porażka eliminuje drużyny z dalszych rozgrywek. Jeżeli któraś z polskich drużyn zwycięży swoje spotkanie, to jeszcze dzisiaj w okolicach 19 zawalczy w meczu decydującym o awans na RMR.

Harmonogram spotkań z udziałem polskich drużyn

  • Anonymo vs JANO – 12:00 (BO3, transmisja)
  • PGE Turów Zgorzelec vs Viperio – 12:00 (BO3, transmisja)
  • Illuminar vs forZe – 15:30 (BO3, transmisja)