Respawn.pl

Strona główna » Huawei P50 – wszystko co musisz wiedzieć o premierze w Polsce

Huawei P50 – wszystko co musisz wiedzieć o premierze w Polsce

Autor: Partner serwisu
Huawei P50

Chiński producent elektroniki Huawei już wkrótce zaprezentuje w Polsce najnowsze smartfony z serii P. Tym razem trafią do nas modele P50 oraz P50 Pro. Czym będą różnić się od swoich poprzedników? Jakich nowości możemy się spodziewać? I wreszcie, kiedy oficjalna premiera Huawei P50 w Polsce? Sprawdzamy!

Kiedy premiera nowych flagowców Huawei?

Od premiery najnowszego smartfonu Huawei z serii P dzieli nas już dosłownie tylko kilka chwil. W Polsce model oficjalnie dostępny będzie od 26 stycznia 2022 roku. To zdecydowanie szybciej niż zapowiadał na początku Huawei, bowiem z pierwszych informacji do nas docierających wynikało, że P50 możemy spodziewał się w I kwartale nowego roku, ale z zaznaczeniem, że raczej będzie to przełom lutego i marca niżeli sam początek roku. Skąd taka zmiana planów? Nie wiadomo, ale jedno jest pewne – miłośnicy chińskich smartfonów mogą już otwierać szampana, bo Huawei P50 już czeka w bloku startowym!

Co nowego Huawei wprowadza do swoich flagowców?

Nowe flagowce będzie można podziwiać przede wszystkim za odświeżony design. Od starszego modelu P50 różni się przede wszystkim rozmiarami. Do tej pory większość producentów odświeżając swoje największe elektroniczne hity, decydowało decydowało się na powiększenie rozmiarów smartfonów. Huawei tym razem nie wprowadził wielkich zmian. P50 będzie jedyni 6g cięższy od swojego poprzednika, ale za to ok. 6mm cieńszy. To z kolei z pewnością przełoży się na wygodę użytkowania. Nieco większy oczywiście będzie P50 Pro. Ma ważyć 195 g. Będzie też wyższy i nieco szerszy niż P50 czy P40. Na szczęście nie będzie to utrudniało obsługi smartfonu jedną ręką.

Ale to, co z pewnością przekona tych nieprzekonanych do zakupu nowego modelu Huawei, to aparat. Będziemy mieć w nim do czynienia z czujnikiem 50 MP, ultraszerokim kątem 13 MP z teleobiektywem od 12 MP, umożliwiającym 5-krotny zoom optyczny i cyfrowy nawet do 50x! W wersji Pro aparatu mamy się spodziewać jeszcze większych możliwości, bowiem teleobiektyw da aż 64 MP – z ogniskową od 23 do 90 mm. Zoom w P50 Pro sięgać będzie do 100x. W obu modelach z serii P dostępny będzie aparat do selfie 13 MP f/ 2.4. Zatem Huawei po raz kolejny gwarantuje nam wysokiej jakości zdjęcia i możliwość fotografowania nawet najmniejszych detali.

Huawei P50 czy P50 Pro? Który z nich wybieramy?

W dniu premiery będziemy mogli podziwiać jednocześnie modele P50 oraz P50 Pro. Oczywiście Pro ma być modelem mocniejszym, przeznaczonym przede wszystkim dla użytkowników biznesowych. Różnić się będą przede wszystkim wspomnianym już aparatem głównym. Pro będzie też niewiele większy (ekran 6,6 cala), z tą samą częstotliwością odświeżania ekranu, ale nieco lepszą gęstością (458 PPI). W modelu Pro możemy też spodziewać się większej pamięci wbudowanej (do 512 GB) oraz mocniejszej baterii (4360 mAh) z bezprzewodowym ładowaniem SuperCharge. P50 ma też posiadać szybszy procesor z zegarem 3130 MHz, a także więcej pamięci RAM (do wyboru 8 GB lub 12 GB).

Oba modele działają na nowym systemie operacyjny Harmony OS 2.0, którego nie wspiera Google. Nie zakupimy więc żadnych aplikacji znanych nam dobrze z Androida w sklepie Play, co niektórych może skutecznie zniechęcić do zakupu smartfonów Huawei. Warto też wspomnieć o cenie obu modeli. Huawei P50 kosztować będzie około 4 000 – 4 300 zł, zaś P50 Pro nawet 5 500 zł. To, który z modeli wybierzemy, jest zależne od tego, czego właściwie oczekujemy od naszego smartfonu i oczywiście zasobności naszych portfeli. Bez względu jednak na to, na który model się zdecydujemy, jedno jest pewne – Huawei po raz kolejny udowodnił, że smartfony z serii P to Premium przez wielkie „P”!