Respawn.pl

Hussar Cup znowu przełożony!

Autor: Michał Maćkowski
Hussar Cup

Saga związana z turniejem Hussar Cup będzie jeszcze dłuższa. Turniej po raz drugi został przełożony, a tym razem powodem jest utrata wszystkich sponsorów.

Hussar Cup przełożony – powodem brak pieniędzy i sponsorów

Hussar Cup miał być wielkim turniejem i świętem Counter-Strike w Polsce. Najlepsze drużyny na świecie, w tym polskie 9INE miały zawalczyć o pieniądze z puli nagród wynoszącej milion dolarów. To jednak jak już wiemy, ponownie turniej nie odbędzie się w planowanym terminie.

Zacznijmy jednak od początku, bo historia Hussar Cup jest bardzo interesująca, bo w czerwcu tego roku, oficjalnie ogłoszono turniej. Drużyny miały zjechać się do Chorzowa, a cały turniej rozegrany miał być na Stadionie Śląskim. Rozgrywki byłyby zatem kolejnym świętem Counter-Strike w Polsce, po corocznym Intel Extreme Masters Katowice 2023. To jednak sprawa zaczęła nabierać coraz dziwniejszego kierunku, mimo że organizatorzy przekonali samego Jarosława “pashabicepsa” Jarząbkowski, aby został ambasadorem.

Tak o to, miesiąc później, czyli w lipcu pojawiły się pierwsze informacje o problemach organizatorów, które miały wynikać z konfliktu terminu z innym turniejem. Zespoły miały postawić organizatorom ultimatum – zmiana terminu lub usunięcie ich z listy zaproszonych drużyn. Sprawa jednak była jeszcze dziwniejsza, bo Hussar Cup odwołało także kwalifikacje, godzinę przed startem.

Wrócili i znowu się zwijają

Hussar Cup zdecydowało się zmienić termin turnieju, który tym razem rozegrany miał zostać między 8 a 12 listopada w Poznaniu. Dodatkowo pula nagród zmniejszyła się z miliona do 600 tysięcy dolarów, a lista uczestników uległa zmianie. Była więc malutka nadzieja, że rozgrywki faktycznie się odbędą. Teraz już wiemy, że tak nie będzie.

Jak poinformowali organizatorzy za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, ze względu na utratę wszystkich sponsorów, zmuszeni są przenieść turniej na przyszły rok. W opublikowanym oświadczeniu przeczytać możemy, że mimo starań, udało się znaleźć potencjalnego sponsora tytularnego, ale nie uda się domknąć wszystkich kwestii prawnych przed startem turnieju. Z tego powodu organizator zmuszony jest przenieść turniej na przyszły rok.

Nasza redakcja już po pierwszym przeniesieniu turnieju na inny termin, próbowała skontaktować się z organizatorem w celu wyjaśnienia kilku istotnych dla społeczności kwestii. Niestety od tamtej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi na zadane pytania.