Respawn.pl

IEM Cologne 2023 to turniej ostatniej szansy dla G2? #MisjaKolonia

Autor: Maks Bartosik

Na co stać G2 w Kolonii? Czy Hooxi i spółka w końcu przełamią złą passę? Tego jeszcze nie wiemy, ale sprawdźmy, czy G2 może o coś powalczyć na IEM Cologne 2023. Wszystko rzecz jasna w ramach serii #MisjaKolonia!

Brak zmian odbija się na formie G2?

Niko i spółka latem nic nie zmieniali w swoim składzie, chociaż przez chwilę mówiło się o wymianie prowadzącego. Miał nim zostać Siuhy, jednak ostatecznie G2 zdecydowało się na pozostanie z Hooxim jako In-Game Leaderem. Czy była to dobra decyzja?

Po pierwszym turnieju po przerwie wakacyjnej można stwierdzić, że raczej nie. G2 zaliczyło kiepski występ podczas BLAST Premier Fall Groups 2023, gdzie podopieczni Swaniego zdołali pokonać jedynie OG i Evil Geniuses, przy czym amerykańską formację ograli po niesamowitych męczarniach, które aż nie przystoją zespołowi aspirującemu do miana najlepszego na świecie.

Awans do play-offów wcale nie jest taki pewny?

Na szczęście dla nich, w Kolonii na EG już nie trafią. Jednak marne to pocieszenie, skoro już w pierwszym meczu fazy grupowej trafili na Astralis, które po zmianach w składzie wygląda naprawdę dobrze i może sprawić im sporo problemów. Do tego w tej samej części drabinki znalazło się FaZe, które nie zmarnuje żadnej okazji na wykorzystanie błędów G2, a te europejskiej formacji przytrafiają się ostatnio często.

SKORZYSTAJ Z BONUSU 800 PLN: Obstawiaj mecze CS:GO na IEM Cologne 2023 ze specjalnym bonusem wynoszącym nawet 800 w BetX!

Podsumowując, G2 raczej awans do fazy Play-Off wywalczy, ale nie jesteśmy pewni, czy z górnej drabinki. Jeśli Niko i spółka przejdą Astralis, to najpewniej w drugim meczu trafią na FaZe, a tam już będą ogromne problemy. W dolnej drabince natomiast G2 może trafić na kogoś z duetu VitalityNatus Vincere, a to może oznaczać nawet odpadnięcie z IEM Cologne 2023.

Wszystkie teksty z serii #MisjaKolonia znajdziecie tutaj.