IEM Cologne: F1KU żegna się z turniejem; G2 i NAVI grają dalej

Autor: Filip Woszczek
jL

W kolejnej parze poniedziałkowych spotkań na IEM Cologne 2023, to G2 oraz Natus Vincere zostali zwycięzcami swoich spotkań. Drużyna Macieja “F1KU” Miklasa musiała się pożegnać z turniejem, po tym jak poniosła porażkę przeciwko drużynie Aleksiego “Aleksib” Virolainena na decydującym Ancient.

Inferno wybrane przez G2, w rezultacie okazało się strzałem w dziesiątkę. Podopieczni Jana ‘Swani’ Müllera zdołali uzbierać aż 11 rund w ataku, co mocno pokrzyżowało plany przeciwnikowi. Nie inaczej wyglądał Ancient, na którym zawodnicy G2 pokazali się z dobrej strony, tym razem jako antyterroryści (10:5). Dwie wygrane przez nich pistoletówki znacznie ułatwiły zadanie na tej mapie, więc wkrótce można było ujrzeć zwycięstwo reprezentantów niemieckiej organizacji.

G2 g2 20 faz FaZe
Inferno 16:4, Ancient 16:12

Mimo, że Anubis padł wyborem drużyny OG, to NAVI zdominowało pierwszą połowę tego pojedynku (11:4). Po zmianie stron, zawodnicy OG zbliżyli się wynikiem o 4 punkty, aczkolwiek Natus Vincere dokończyło robotę w CT.

Sytuacja wyrównała się na Inferno, ponieważ obie ekipy wygrały podobną liczbę rund (8:7 OG). Wszystko zmieniło się po krótkiej przerwie, gdy OG szybko wygrało 6 rund z rzędu w ataku. Niedługo później można było przenieść się na decydującą mapę.

Dobry start na Ancient przypadł zespołowi Aleksiego “Aleksib” Virolainena, który zdobył pierwsze 4 punkty. Przez całą pierwszą połowę to właśnie Natus Vincere wypadło nieco lepiej, inkasując 10 rund po stronie broniącej. Po zmianie stron, ekipa NAVI grała równo, zdobywając podobną liczbę eliminacji. OG zdołało jeszcze zbliżyć się o 5 rund względem oponenta (10:13),