Respawn.pl

IEM Cologne: MOUZ zdominowane przez Vitality; Astralis wysyła NiP do domu

Autor: Filip Woszczek
Astralis device

Początek tygodnia oznaczał kolejne spotkania w ramach IEM Cologne 2023. W pierwszych dwóch, drużyny Astralis oraz Vitality poradziły sobie kolejno z Ninjas in Pyjamas oraz MOUZ.

Mimo bardzo dobrej dyspozycji w poprzednim spotkaniu przeciwko Natus Vincere, zawodnicy MOUZ nie mieli już tak łatwego zadania w meczu z Vitality. Trzy rundy zdobyte w ataku na Inferno to było zdecydowanie za mało, by móc walczyć o zwycięstwo na tej mapie.

Sytuacja wcale nie uległa dla nich poprawie na Mirage. Tym razem reprezentanci francuskiej organizacji pokazali się ze świetnej strony w ofensywie, zdobywając miażdżące 13 punktów. Ostatnie 3 były tylko formalnością, a Vitality rozegrało jedno z najkrótszych spotkań na tym turnieju.

Vitality vv 20 Untitled 1 MOUZ
Inferno 16:4, Mirage 16:5

Dobry start zaliczyli zawodnicy Ninjas in Pyjamas, odnosząc sukces w atakach jako terroryści (5:1). Odpowiedź od Astralis wkrótce jednak nadeszła, dając im prowadzenie, a przy zmianie stron widniał wynik 9 do 6. Kontynuując spotkanie, Duńczycy pokazali nieskazitelną połówkę w ataku, wygrywając brakujące 7 rund z rzędu.

Można było powiedzieć, że pierwsza połowa na Ancient rozegrała się pod dyktando Astralis. Duński zespół zdołał uzbierać aż 10 rund w ofensywie, więc zadanie było nieco ułatwione. Zgodnie z oczekiwaniami, udało im się dopiąć to spotkanie na swoją korzyść, łatwo radząc sobie z rywalami w CT.

Astralis astralis 20 ni Ninjas in Pyjamas
Vertigo 16:6, Ancient 16:6