Respawn.pl

IEM Cologne: siuhy i jego zespół lepsi od NAVI; Heroic radzi sobie z TheMongolz

Autor: Filip Woszczek
siuhy

Ostatnie spotkania pierwszego dnia IEM Cologne 2023 zakończyły się. Natus Vincere musiało uznać wyższość MOUZ już po dwóch mapach, natomiast Heroic poradziło sobie z trudnym rywalem w postaci TheMongolz.

Ekipa TheMongolz zaliczyła dobry start na Mirage, zdobywając 5 rund w ataku. Odpowiedź ze strony Heroic wkrótce nadeszła, a pokłosiem tego było wysunięcie się duńskiej formacji na prowadzenie tuż przed zmianą stron (8:7). W dalszej części potyczek na tej mapie to właśnie Mongołowie okazali się lepsi w defensywie, wygrywając do 11.

Role odwróciły się na Overpass, gdzie to Heroic pokazało się z dobrej strony w ataku. Mimo to, drużynie przeciwnej udało się objąć jednopunktowe prowadzenie (8:7). Mongolski zespół zdołał powiększyć serię wygranych rund z rzędu do 11, gdy dobrze weszli w drugą połówkę jako terroryści (13:7). Od tamtego momentu wszystko zaczęło się jednak sypać, a wkrótce można było oglądać dogrywkę. Tam ekipa Heroic okazała się lepsza, doprowadzając do decydującej mapy.

Zawodnicy TheMongolz nie wyglądali na podłamanych, ponieważ na Inferno to oni byli tymi, którzy zdobyli 5 pierwszych rund w ofensywie. Mogli się cieszyć tak wysokim prowadzeniem tylko chwilę, ponieważ Heroic szybko odrobiło straty, końcowo prowadząc jednym punktem. Pomimo wygranej przez mongołów pistoletówki, to duński zespół był znacznie lepszy, wygrywając 8 brakujących rund.

Heroic heroic 21 TheMongolz TheMongolz
Mirage 11:16, Overpass 22:18, Inferno 16:10

Obie ekipy prowadziły wyrównany mecz, jeśli chodzi o pierwszą połówkę Ancient (8:7). Dzięki temu, że to MOUZ zdobyło 8 rund w ataku, po zmianie stron zadanie było dla nich nieco ułatwione. Pierwsze kilka rund z rzędu trafiło właśnie na konto myszy, a później dokończyli oni zadanie, przenosząc się na Overpass.

Na początku drugiej mapy można było ponownie zobaczyć wyrównane spotkanie, natomiast tuż przed zmianą stron to MOUZ objęło prowadzenie, zdobywając 9 rund zaliczki. Natus Vincere nie pozostało dłużne po stronie broniącej, wkrótce wyrównując wynik na 12:12. Na ich nieszczęście, 4 ostatnie rundy padły łupem ekipy przeciwnej, co oznaczało ich zwycięstwo w całym spotkaniu.

Natus Vincere nav 02 Untitled 1 MOUZ
Ancient 9:16, Overpass 12:16