Respawn.pl

IEM Dallas: Dziś poznamy dwóch brakujących półfinalistów

Autor: Filip Woszczek

W odróżnieniu od poprzednich dni rozgrywek IEM Dallas 2022, dziś rozegrają się tylko dwa spotkania. Zawodnicy G2 będą chcieli odegrać się za przegrane starcie przeciwko FURIA, natomiast Cloud9 będzie czekać pojedynek przeciwko FaZe.

Drużyna Nikoli “NiKo” Kovač’a z lekkimi problemami poradziła sobie dwa dni temu z Vitality po dwóch mapach. Dziś będzie ich czekał rewanż przeciwko Brazylijczykom, którzy w czasie Majora w Antwerpii rozmontowali ich zespół do zera. Wygląda na to, że ekipa G2 z każdym spotkaniem zyskuje na zgraniu. Gracze FURIA zaliczyli ostatnio przegraną przeciwko BIG, więc będą musieli wrzucić najwyższy bieg, by ponownie rozprawić się z G2. Zwycięzca tego spotkania zmierzy się jutro w półfinale przeciwko ENCE.

Drugie starcie na papierze wyglądające na dość jednostronne, ponieważ otrzymujemy zestawienie FaZe vs. Cloud9. Ostatnia przegrana FaZe przeciwko ENCE ze zmiennikiem pokazała, że ich forma stoi pod lekkim znakiem zapytania po solidnym zwycięstwie na Majorze. Z drugiej strony, Cloud9 wygraną przeciwko Liquid oraz NiP podbudowało nieco swój zespół, co nie stawia ich już na tak przegranej pozycji przeciwko FaZe.

Harmonogram spotkań:

  • 20:00 – 🇪🇺 G2 vs. 🇧🇷 FURIA (Bo3)
  • 23:30 – 🇪🇺 FaZe vs. 🇷🇺 Cloud9 (Bo3)