Respawn.pl

IEM Dallas: ENCE w półfinale; Możliwy rewanż przeciwko G2!

Autor: Filip Woszczek

Wśród ćwierćfinałowych rozgrywek to właśnie zespół z trójką Polaków był tym, który sprawił największą niespodziankę. ENCE dokonało niemożliwego, pokonując FaZe Clan po trzymapowym pojedynku na IEM Dallas 2022.

Mirage zaczął się zdecydowaną dominacją ze strony ekipy FaZe, która jako CT zdołała zebrać aż 11 rund. Druga pistoletówka również wpadła na ich konto, co momentalnie dało im 14 punktów, ale wtedy rozpoczęła się walka ze strony ENCE. Po pewnym czasie w tabeli można było ujrzeć wynik 12:14, ale koniec końców to FaZe dokończyło mapę na swoją korzyść.

Ancient padł wyborem drużyny Finna “karrigana” Andersena, ale tym razem to ENCE prezentowało się znacznie lepiej, zaczynając jako antyterroryści. Tak samo jak rywale na Mirage’u, zapewnili sobie 11 rund w pierwszej połówce. Równie dobrą defensywę prezentowali zawodnicy FaZe po zmianie stron, wkrótce doprowadzając do remisu (12:12). Ekipa pod przewodnictwem Marco “Snappiego” Pfeiffera zdołała uzyskać brakujące 4 rundy, przenosząc spotkanie na Nuke.

Gracze spod szyldu ENCE nie ustępowali ani na chwilę, budując swoją przewagę jako CT na Nuke. Mimo zbliżenia się przez FaZe do wyniku (4:5), antyterrorystom ponownie udało się zaprezentować bardzo dobrą obronę (11:4). Zdecydowane, szybkie ataki po stronie terrorystów dały ENCE kolejne 3 punkty, więc potrzebowali tylko dwóch do zwycięstwa w tym spotkaniu. Zawodnicy FaZe walczyli jeszcze przez kilka rund, aczkolwiek nie udało im się zdobyć nawet dwucyfrowego wyniku.

🇵🇱 ENCE 21 🇪🇺 FaZe
12 – Mirage – 16


16 – Ancient – 12


16 – Nuke – 8

Następne, półfinałowe spotkanie ENCE planowane jest na 4 czerwca o godzinie 18:00. Ich rywalem będzie zwycięzca spotkania G2 vs. FURIA, które rozegra się w piątek. Po więcej informacji zapraszamy do relacji poświęconej IEM Dallas 2022.