Respawn.pl

IEM Dallas: FURIA ulega ENCE po dwóch mapach; BIG nieobecne na decydującym Ancient

Autor: Filip Woszczek

Sobotnie spotkania w ramach IEM Dallas 2022 ukształtowały finałową dwójkę, która zmierzy się ze sobą w niedzielę. ENCE bez straty mapy pokonuje FURIA, natomiast BIG ulega Cloud9 po trzech mapach.

Zespół Marco “Snappiego” Pfeiffera początkowo nie radził sobie z agresją FURII, przegrywając 4 rundy z rzędu. Po tym czasie wszystko jednak wróciło do normy, a zawodnicy ENCE szybko objęli prowadzenie, zdobywając nawet 10 rund jako antyterroryści. Prawdziwe schody pojawiły się po zmianie stron, ponieważ wkrótce Brazylijczycy wyrównali do 12:12. Pod koniec mapy zespół z trójką Polaków poradził sobie jednak z rywalami, wygrywając 16:14.

Na Nuke tym razem to zespół ENCE radził sobie dobrze jako terroryści. Mimo, że w pewnym momencie brazylijska ekipa wygrywała nawet 6 rund z rzędu, ENCE zdołało zmontować aż 7 w ofensywie. Po zmianie stron drużyna FURIA okazała się bezradna, ponieważ przeciwnik jako CT zaprezentował niemal bezbłędną połówkę, tracąc tylko jedną rundę.

🇵🇱 ENCE 20 🇧🇷 FURIA
16 – Vertigo – 14


16 – Nuke – 9

Ekipa BIG po stronie CT musiała uznać wyższość Cloud9, które swoimi atakami zdołało zainkasować 9 rund, które zdecydowanie wystarczyło, by zacząć optymistycznie jako CT. Pistoletówka wpadła jednak na konto BIG, które potrafiło wygrać 8 rund, zanim można było zobaczyć odpowiedź od C9. Rosjanie zbliżyli się do nich wynikiem, ale ostatecznie 16 punkt trafił do BIG.

Na Dust2 nastąpiło przełamanie, jeśli chodzi o zespół spod szyldu amerykańskiej organizacji. Mimo, że niemieccy gracze ponownie wyrównali z 6:9, to Cloud9 wzięło sprawy w swoje ręce, wygrywając pozostałe 7 rund jako terroryści. Po wygranej na drugiej mapie wydawało się, że Rosjanie złapali wiatr w żagle, ponieważ jako CT na Ancient byli niemal nie do przejścia, przegrywając tylko 3 rundy w pierwszej połowie. Po zmianie stron, pozostałe 4 rundy były tylko formalnością.

🇩🇪 BIG 12 🇷🇺 Cloud9
16 – Overpass – 14


9 – Dust2 – 16


3 – Ancient – 16

Po więcej informacji zapraszamy do relacji poświęconej IEM Dallas 2022.