Respawn.pl

IEM Dallas: Liquid oraz Complexity zwyciężają w dolnej drabince

Autor: Filip Woszczek

Spotkania dolnej drabinki grupy B w ramach IEM Dallas 2023 rozegrały się zgodnie z oczekiwaniami. Drużynami, które pożegnały się dziś z turniejem są Evil Geniuses oraz Grayhound, natomiast Liquid i Complexity dalej walczą o playoff’y.

Pojedynek na Anubis, będącym wyborem Evil Geniuses, okazał się dla nich bardzo trudnym zadaniem. Ismail “refrezh” Ali i jego zespół nie radzili sobie już w obronie, zdobywając w pierwszej połówce tylko 2 punkty. Po zmianie stron sytuacja wcale się nie poprawiła, ponieważ ich rywale błyskawicznie wygrali brakujące 3 rundy.

O wiele więcej można było zobaczyć na Overpass, gdzie to ekipa EG pokazała formę w CT (10:5). Wkrótce Evil Geniuses było już na 14 punkcie, ale to wtedy Complexity zabrało się do roboty, doprowadzając do dogrywki z wyniku 10:15. Complexity nie pozwoliło wtedy rywalom na zdobycie więcej niż 1 rundy po każdej ze stron, kończąc spotkanie na dwóch mapach.

Complexity 20 eg Evil Geniuses
Anubis 16:2, Overpass 19:17

Liquid rozpoczęło to spotkanie od serii wygrywanych rund w ataku. Wkrótce znaleźli się już na 9 punkcie, natomiast Grayhound dogoniło jeszcze swoich rywali, kończac na 6 punkcie przy zmianie stron. W ofensywie ekipa z Australii zdołała zdobyć 5 pierwszych rund, meldując się po raz pierwszy na prowadzeniu. Odzyskała je później drużyna przeciwna, ale nie udało im się zdobyć brakującej rundy, więc doprowadzono do dogrywki. Po dwóch jej odsłonach, to Liquid jako pierwsze zdobyło punkt, jeśli chodzi o całe Best of 3.

Mirage wyglądał nieco lepiej dla Australijczyków. Zaliczyli dobry początek w CT, później nieco wyrównany przez przeciwnika, ale nadal zakończyli pierwszą połowę z 9 rundami. Nieco później to Grayhound okazało się pierwszą drużyną, która stanęła na punkcie mapowym (15:8). Zdobycie ostatniego punktu sprawiło im jednak wiele trudności, ponieważ wkrótce można było zobaczyć remis. Wtedy potrzebne były aż trzy dogrywki, by ekipa Liquid zainkasowała zwycięstwo, wygrywając spotkanie bez straty mapy.

Liquid rea 20 Grayhound Grayhound
Inferno 22:19, Mirage 25:23