Respawn.pl

IEM Fall: ENCE wygrywa z MAD Lions; OG nie dało rady Vitality

Autor: Krzysztof Sarna

Po raz kolejny mogliśmy się delektować spotkaniem pomiędzy Polakami na IEM Fall. Tym razem ENCE okazało się lepsze od MAD Lions. Mówiąc z kolei o CS-ie na najwyższym poziomie – OG Esports nie dało rady zaskoczyć i wygrać z dobrze dysponowanym Teamem Vitality.

Piątkową rywalizację na Intel Extreme Masters Fall rozpoczęliśmy od wygranej BIG nad FunPlus Phoenix. Organizacja z Niemiec wygrała na Overpassie 16:7. Już w jednym z pierwszych trzech starć doszło do zaskoczenia, ponieważ G2 Esports po dogrywce przegrało 16:19 na Nuke’u z Copenhagen Flames! mousesports natomiast wykonało swoją robotę i górowało nad AURĄ. Następnie Sinners poradziło sobie z Endpoint. 

Widzowie mogą być zadowoleni z duńskich derbów. Pojedynek ten nie zawiódł i było na co popatrzeć. W ostateczności to Astralis odniosło wiktorię. Peter “dupreeh” Rasmussen i jego koledzy byli lepsi na Nuke’u, którego wygrali rezultatem 16:14. Niespodzianki w meczach BO1 zdarzają się i będą się zdarzać, a kolejną formacją, która się o tym przekonała jest Complexity Gaming. Szesnasta drużyna wedle światowego rankingu HLTV przegrała z Movistar Riders 14:16. 

Mówiąc natomiast o Polakach, zgodnie z predykcjami to ENCE było lepsze od MAD Lions. Olek “hades” Miśkiewicz i jego koledzy poradzili sobie z podopiecznymi Jakuba “kubena” Gurczyńskiego triumfując przy tym 16:11 na Mirage’u. Jeśli z kolei mówimy o Mateuszu” mantuu” Wilczewskim i jego OG Esports, to niestety nie udało się zatrzymać rozpędzonego Teamu Vitality. 

Co jeszcze spotkało nas w piątek? Przechodząc kolejno to: Dignitas wygrało ze Sprout, Ninjas in Pyjamas okazało się lepsze od SKADE, fnatic przegrało z Fiend. W ostatnim z dwunastu starć FaZe Clan zwyciężyło z DBL PONEY.

Piątkowe wyniki Intel Extreme Masters Fall prezentują się następująco;

BIG 1:0 FunPlus Phoenix – Overpass 16:7

mousesports 1:0 AURA – Mirage 16:10

Copenhagen Flames 1:0 G2 Esports – Nuke 19:16

Sinners 1:0 Endpoint – Ancient 16:9

Heroic 0:1 Astralis – Nuke 14:16

Complexity Gaming 0:1 Movistar Riders – Nuke 14:16

ENCE 1:0 MAD Lions – Mirage 16:11

Team Vitality 1:0 OG Esports – Mirage 16:9

Sprout 0:1 Dignitas – Inferno 12:16

SKADE 0:1 Ninjas in Pyjamas – Overpass 14:16

fnatic 0:1 Fiend – Inferno 12:16

FaZe Clan 1:0 DBL PONEY – 16:13