Respawn.pl

IEM Fall rozpoczęty! Kto wygrał, a kto zawiódł?

Autor: Krzysztof Sarna

Poszli! Ostatni turniej rangi RMR przed Majorem w Sztokholmie właśnie się zaczął, a jego pierwszy dzień dobiegł już końca. Mowa oczywiście o IEM Fall. Na dwanaście pojedynków uświadczyliśmy kilku niespodzianek.

Dwanaście spotkań w formacie BO1 jest za nami. Jak to przystało na pierwszy dzień – bez opóźnień ani rusz. Jednak nie to jest najważniejsze, wszak najbardziej interesują nas przecież wyniki. A warto też dodać, że w pierwszym dniu IEM Fall dobrze poradzili sobie Polacy.

Małe zaskoczenie może stanowić wygrana FunPlus Phoenix z Copenhagen Flames. 38. drużyna świata poradziła sobie na Vertigo wygrywając 16:12. Na tak wielką ilość spotkań nie mogło też zabraknąć pogromów. Różnica klas pomiędzy G2 Esports a AURĄ była aż nadto widoczna. Francusko-bałkański kolektyw wygrał wynikiem 16:1! Zawody, które miały obfitować w wiele emocji, w ostateczności nieco rozczarowały. mousesports górowało nad BIG 16:10.

W kolejnych trzech potyczkach prawie obyło się bez zaskoczeń. No bo Astralis wygrało z Endpoint, a Heroic pokonało Movistar Riders. Jednak Complexity Gaming zawiodło i musiało uznać wyższość 21. Sinners. Najbardziej jednak interesować nas będą wyniki Polaków, a te pierwszego dnia były naprawdę dobre. Tylko MAD Lions przegrało z Teamem Vitality 2:16, ale nie ma się jednak czemu dziwić. “Pszczoły” odzyskują dawny błysk i przegrać z nimi, to żadna chluba. Natomiast Mateusz “mantuu” Wilczewski wraz z OG Esports osiągnęli sukces w starciu ze Sprout. Do tego jeszcze duet w postaci Olka “hadesa” Miśkiewicza i Pawła “dychy” Dychy poradził sobie z Dignitas po arcy wyrównanym Overpassie, który zakończył się wynikiem 16:14.

W ostatnich trzech meczach byliśmy świadkami, prawie że samych pogromów. Ninjas in Pyjamas zmiażdżyło 16:4 Fiend na Nuke’u. Natomiast FaZe Clan mylił się jedynie w pięciu odsłonach w starciu z fnatic. Ostatnie spotkanie było naprawdę pasjonujące, wszak było jedynym, w którym dane nam było oglądać dogrywkę. Szkoda tylko, że zakończyło się o 1:30 w nocy…

Środowe wyniki Intel Extreme Masters Fall prezentują się następująco:

FunPlus Phoenix 0:1 Copenhagen Flames – Vertigo 12:16

G2 Esports 1:0 AURA – Mirage 16:1

BIG 0:1 mousesports – Mirage 10:16

Astralis 1:0 Endpoint – Overpass 16:7

Heroic 1:0 Movistar Riders – Dust2 16:10

Complexity Gaming 0:1 Sinners – Nuke 13:16 

Team Vitality 1:0 MAD Lions – Inferno 16:2

OG Esports 1:0 Sprout – Dust2 16:7

ENCE 1:0 Dignitas – Overpass 16:14

Ninjas in Pyjamas 1:0 Fiend – Nuke 16:4

FaZe Clan 1:0 fnatic – Mirage 16:5

SKADE PONEY 0:1 DBL – Ancient 15:19