Respawn.pl

Strona główna » IEM Katowice 2016 – porażka Virtus.pro

IEM Katowice 2016 – porażka Virtus.pro

Autor: Sergiusz Lelakowski

Virtus.pro odpada w ćwierćfinale IEM Katowice 2016 po 2 mapowym pojedynku z fnatic. Szwedzi nie dali Polakom żadnych szans i bez najmniejszych problemów awansowali do półfinału w którym zmierzą się z Astralis.

Oczekiwania przed tym turniejem wobec Polaków nie były zbyt duże. Virtus.pro w ostatnich miesiącach prezentowało się bardzo przeciętnie ale mimo wszystko kibice po cichu liczyli, że może tak jak dwa lata temu zaskoczą wysoką formą i powtórzą swój sukces z 2014 roku.

Pierwszą mapą na której spotkały się te dwie legendarne drużyny był train. Virtus.pro po dziwnie przegranej nożówce rozpoczęło spotkanie po stronie terrorystów. fnatic triumfowało w pistoletówce oraz kolejnych 8 rundach. Dopiero przy stanie 8:0 Polacy zdobyli pierwszy punkt ale długo się nim nie nacieszyli ponieważ natychmiast przegrali kolejną rundę. “Kuben” widząc jak radzą sobie jego podopieczni poprosił o przerwę i było to czego potrzebowali nasi zawodnicy.


Ostatecznie udało im się wygrać w pierwszej połówce 4 rundy i przy wyniku 11 do 4 przenieśli się do antyterrorystów. Aby realnie myśleć o comebacku Polacy musieli wygrać pistoletówkę, niestety Olofmeister rozegrał rewelacyjną rundę w której zdobył 4 piękne fragi. “Neo” i spółka ugrali jeszcze jedną rundą ale na fnatic nie zrobiło to specjalnego wrażenia i dokończyło dzieła.

Po krótkiej przerwie przenieśliśmy się na Inferno które gdyby nie zabawy fnatic w drugiej części spotkania byłoby mapą bez historii. Szwedzi rozgromili Virtus.pro po stronie terrorystów 14 do 1! Virtus.pro jako terroryści o dziwo radzili sobie trochę lepiej i doprowadzili do wyniku 8:15 ale przy takiej ilości rund meczowych fnatic nie mogło tego przegrać.

fnatic w półfinale zmierzy się niepokonanym na tym turnieju Astralis. Mecz ma odbyć się o 22:30 ale biorąc pod uwagę dzisiejsze opóźnienia może wystartować trochę później.

PS. Najwięcej o tym spotkaniu mówią statystyki Polaków…

ZawodnikZabiciaŚmierciBilans
Janusz “Snax” Pogorzelski2739-12
Filip “Neo” Kubski2537-12
Wiktor “TaZ” Wojtas2434-10
Paweł “byali” Bieliński2037-17
Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski223917