Respawn.pl

IEM Katowice 2024 – co, gdzie i jak?

Autor: Maks Bartosik
IEM KATOWICE 2024

To już ten dzień! Dzisiaj startuje najważniejsza część IEM Katowice 2024 – Faza Play-Off z udziałem ENCE. W tym tekście znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje dla tych, którzy wybierają się do katowickiego Spodka!

Wiemy, że cała Polska żyje teraz IEM Katowice 2024. Nie dziwimy się temu ani trochę, sami jesteśmy podekscytowani na myśl o widoku ENCE w spodku. Wiemy także, że wiele osób pojawi się na IEM Katowice po raz pierwszy, więc specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki poradnik, by jak najlepiej odnaleźć się na miejscu.

IEM Katowice 2024 – Harmonogram imprezy na piątek

IEM Katowice 2024 jak zwykle połączony jest także z IEM Expo. To wystartuje wcześniej, niż główna impreza. Bramy MCK i IEM Expo zostaną otwarte w piątek o godzinie 10:00, natomiast bramy Spodka zostaną otwarte o 12:00. Osoby z wykupionymi biletami na IEM Katowice 2024 będą mogły zająć swoje miejsca od 14:30.

O godzinie 16:00 rozpocznie się ceremonia otwarcia IEM Katowice 2024. Podczas niej na scenę zostanie wzniesione trofeum za zwycięstwo w całym turnieju. Na ten moment nie wiemy jednak, kto wprowadzi na scenę jeden z najważniejszych pucharów. Kilka lat temu ta rola przypadła Jarosławowi “PashaBiceps” Jarząbkowskiemu. Możemy również spodziewać się przemowy dyrektora Intel Extreme Masters – Carmaca.

O godzinie 16:15 odbędzie się pierwszy ćwierćfinał tegorocznej edycji IEM Katowice. Już na start otrzymamy potężną dawkę emocji, a w meczu nie zabraknie polskich akcentów. FaZe, którego trenerem jest Filip “NEO” Kubski podejmie G2, w którym rolę trenera pełni jego dawny kolega z Virtus.Pro – Wiktor “TaZ” Wojtas. Spotkanie rozgrywane będzie w formacie Best Of Three, czyli do dwóch wygranych map.

Drugi mecz ćwierćfinałowy to ten, na który czeka cała Polska. Po sześciu latach do Spodka wraca polska drużyna – ENCE, które zmierzy się z Falcons w walce o półfinał IEM Katowice. Start spotkania Polaków zaplanowany jest na godzinę 19:30.

obraz 2024 02 09 041328722

IEM Katowice 2024 – mapa Spodka

IEM Katowice 2024 odbywa się w katowickim Spodku. By zająć odpowiednie miejsce na trybunach, trzeba kierować się kategorią biletu który posiadamy. Posiadacze biletów na wyższy sektor, muszą kierować się do wejść oznaczonych nazwą Upper Ranks. Analogicznie ci, którzy posiadają bilety na niższy sektor, kierują się do wejść oznaczonych nazwą Lower Ranks.

I zupełnie tak samo jest w przypadku tych, którzy posiadają bilet premium albo wejdą na IEM Katowice poprzez Expo.

Spodek

IEM Katowice 2024 wejście za darmo

Tak, dobrze czytacie. Na IEM Katowice 2024 można wejść za darmo. Ale po kolei. Tak jak wspominaliśmy, w Spodku w ten weekend odbywa się nie tylko IEM Katowice 2024, ale też i IEM Expo. I to jest właśnie nasza przepustka do darmowego wejścia na turniej.

Jest jeden problem – liczba wejść jest ograniczona. Dlatego jeśli pamiętacie obrazki sprzed lat, gdy kolejka przed Spodkiem przypominała żywą anakondę, to lepiej pośpieszyć się, by uniknąć tego samego losu.

IEM Katowice 2015

Fot. Katowice nasze miasto

IEM Katowice 2024 – dojazd

W okolice spodka można oczywiście dostać się za pomocą samochodu i komunikacji miejskiej. Polecamy jednak skorzystać z transportu publicznego, bowiem Spodek nie ma swojego parkingu. W okolicy Spodka są trzy przystanki komunikacji miejskiej: Katowice Rondo, Katowice Spodek i Katowice Uniwersytecka. Poniżej znajdziecie listę linii, którymi dojedziecie na IEM Katowice 2024.

obraz 2024 02 09 045203937

IEM Katowice 2024 – mapa i atrakcje

IEM Katowice 2024 to nie tylko sam turniej w CS2, ale też masa stoisk i wszelakich atrakcji. Wśród firm, które będą miały swoje stoiska na IEM Katowice znajdziemy m.in. ESL, Intel, Microsoft, Omen czy Lexar. Pełną mapę stoisk wraz z ich lokalizacją na mapie spodka znajdziecie na poniższej grafice.

Mapa IEM Katowice 2024

Fot. ESL

IEM Katowice 2024 – doping dla Polaków

Warto pamiętać o wspieraniu naszych zawodników. Jak zawsze, gdy w wydarzeniu biorą udział Polacy, możemy liczyć na zorganizowany doping. Wszystkie szczegóły dotyczące zorganizowanego dopingu dla zawodników ENCE znajdziecie w poniższym tweecie.

IEM Katowice 2024 – ważne informacje

Mamy też ważne informacje porządkowe od organizatorów. Dotyczą one m.in. przedmiotów, które można wnosić na teren wydarzenia. Warto się z nimi zapoznać:

obraz 2024 02 09 044732245

IEM Katowice 2024 – o co toczy się gra

IEM Katowice to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów na scenie Counter-Strike. W tegorocznej edycji pula nagród wynosi aż dwa miliony dolarów, z czego aż milion dolarów trafi do zwycięskiej drużyny. Jednak za zwycięstwo IEM Katowice 2024 zawodnicy otrzymają nie tylko puchar i nagrodę pieniężną, ale też gwarancję udziału w kolejnych wielkich turniejach – Intel Extreme Masters Cologne 2024, BLAST Premier World Final 2024 oraz Esports World Cup 2024.

obraz 2024 02 09 043834613

IEM Katowice 2024 – drabinka

Przypomnijmy też jak prezentuje się drabinka tegorocznej edycji IEM Katowice. W grze o puchar pozostało sześć drużyn – cztery z nich zagrają w ćwierćfinale, dwie z uwagi na wygranie swoich grup mają zapewnione miejsca w półfinale. W ćwierćfinale zobaczymy FaZe, które podejmie G2 oraz polskie ENCE, które zmierzy się z Falcons. Zwycięzcy obu meczów zmierzą się w półfinałach kolejno z MOUZ i Spirit. Zwycięzcy meczów półfinałowych zmierzą się ze sobą w finale IEM Katowice 2024, który odbędzie się w niedzielę.

Drabinka IEM Katowice 2024

Fot. ESL

IEM Katowice 2024 – Polacy w akcji

W tegorocznej edycji IEM Katowice w końcu doczekaliśmy się licznej reprezentacji naszego kraju. Na scenie zobaczymy jedną polską formację – ENCE, ale też i kilka zespołów z polskimi akcentami. To G2 z Wiktorem “TaZ” Wojtasem jako trenerem, FaZe z Filipem “NEO” Kubskim w tej samej roli oraz MOUZ, którego zawodnikiem jest Kamil “Siuhy” Szkaradek.

W poniższym tekście możecie sprawdzić sylwetki wszystkich reprezentantów Polski, których zobaczymy na scenie Spodka:

Polacy w Spodku – kto zagra w fazie play-off IEM Katowice 2024? [LISTA]

IEM Katowice 2024 – harmonogram na kolejne dni

Spokojnie, mamy dla Was też harmonogram na sobotę i niedzielę. W oba te dni otwarcie bram IEM Expo i MCK odbędzie się o 10:00, a drzwi Spodka otwarte zostaną o 12:00. Warto jednak zwrócić uwagę na pewną rozbieżność czasową dotyczącą wstępu na miejsca siedzące. W sobotę ten będzie od 14:30, natomiast w niedzielę od 15:00. Tak samo sprawa ma się z ceremonią otwarcia – 16:00 w sobotę i 16:50 w niedzielę.

W sobotę czekają nas dwa półfinały – pierwszy o 16:15, a drugi o 19:30. Natomiast niedzielny wielki finał wystartuje o 17:00 i zostanie rozegrany w trybie Best Of Five, czyli do trzech wygranych map.

obraz 2024 02 09 044340026

IEM Katowice 2024 – relacja

Jeśli jednak nie możecie pojawić się w Spodku, to spokojnie. Relację z całego wydarzenia znajdziecie na naszej w stronie w specjalnej zakładce, do której link znajdziecie tutaj. Oczywiście na naszej stronie znajdziecie także wyniki wszystkich spotkań, statystyki oraz wywiady pomeczowe.

Zapraszamy także na nasze media społecznościowe, na których na bieżąco relacjonujemy IEM Katowice 2024. Wszystkie potrzebne linki znajdziecie poniżej, wystarczy tylko kliknąć i zostaniecie przekierowani na odpowiednie medium.