Respawn.pl

IEM Katowice 2024: Jeden z polskich zawodników pewny gry w Spodku!

Autor: Michał Maćkowski

IEM Katowice 2024 trwa w najlepsze, a kolejni Polacy są bliżej występu w magicznym Spodku. W fazie pucharowej rozgrywek na pewno zobaczymy Janusza “Snax” Pogorzelskiego lub Kamil “Siuhy” Szkaredek.

Snax lub Siuhy – jeden z nich zagra w play-offach IEM Katowice!

Pierwsza tura niedzielnych spotkań na IEM Katowice 2024 dobiegła wreszcie końca. Tak, to słowo wreszcie nie jest tutaj przypadkowe, bo rywalizacja między Cloud9 a MOUZ trwała ponad 3 godziny. Wiemy już jednak na pewno, że jeden z Polaków na pewno zagra w katowickim Spodku.

W pierwszych spotkaniach oglądać mogliśmy łącznie trzech Polaków, a dwóch z nich, główną fazę IEM Katowice rozpoczyna od zwycięstw. Najpierw Janusz “Snax” Pogorzelski i jego zespół GamerLegion dosyć pewnie zdołał pokonać Monte, w którym występuje Szymon “kraSnaL” Mrozek. Zespół polskiego dzika najpierw wygrał na Overpassie do ośmiu, a następnie domknął spotkanie na Ancient do pięciu.

GamerLegion vs Monte – 2:0

  • Overpass 13:8
  • Ancient – 13:5

Na drugim serwerze trwała prawdziwa batalia pomiędzy Cloud9 a MOUZ. Pierwszą mapę zdołali zgarnąć Rosjanie do ośmiu. Chwilę później tym samym wynikiem, ekipa Kamila “Siuhego” Szkaradka zgarnęła Mirage i wszystko rozstrzygnęło się na Ancient. Tam jednak potrzebne były aż trzy dogrywki, a ostatecznie zwycięsko z tego spotkania wyszli gracze MOUZ.

MOUZ vs Cloud9 – 2:1

  • Overpass 8:13
  • Mirage – 13:8
  • Ancient – 22:20

Aktualnie na serwerach oglądać możemy Spirit z Complexity oraz Natus Vincere, które podejmuje APEKS. Po więcej informacji o rozgrywkach zapraszamy do dedykowanej relacji poświęconej fazie grupowej IEM Katowice 2024.