IEM Katowice: FaZe Clan pierwszym finalistą!

Autor: Patryk Głowacki

Znamy jednego z finalistów IEM Katowice! W pierwszym pojedynku półfinałowym drużyną lepszą okazało się FaZe Clan, które dość łatwo pokonało Immortals.

Choć inferno było wyborem Immortals, które dodatkowo wygrało pistoletówkę, to jednak FaZe Clan od samego początku przejął inicjatywę, udanie broniąc dostępu do bombsite’ów. Brazylijczycy mieli na początku spore problemy, przez co pozwolili odskoczyć oponentom (7:1). Końcówka pierwszej połowy wyglądała w wykonaniu Lincolna “fnx’a” Lau i spółki już dużo lepiej, dzięki czemu wynik wciąż pozostawał sprawą otwartą (9:6). Po zmianie stron jednak Europejczycy zgarnęli drugą rundę na pistolety, powiększając ponownie prowadzenie (12:6). Gracze z Kraju Kawy starali się odrobić straty, lecz po dobrym początku (12:9), skończyły się im argumenty, przez co ostatecznie musieli uznać wyższość rywala.

Mirage był na początku bardziej wyrównany, gdyż obie ekipy nie odpuszczały, dzięki czemu rezultat cały czas oscylował wokół remisu (5:5). Impas przerwali w końcu gracze Immortals, którzy nieco wyraźniej zaznaczyli swą pozycję na mapie, co wyniosło ich na prowadzenie (6:9). FaZe, dzięki wygranej pistoletówce po stronie broniącej, szybko odrobiło straty, by po chwili objąć prowadzenie, zbliżające drużynę do zwycięstwa (13:10). Brazylijczycy jako terroryści mieli bardzo niewiele do zaoferowania, dlatego ich przygoda z IEM-em dobiegła końca.

FaZe Clan – Immortals 2:0 (16:9 – inferno, 16:10 – mirage)

Przed nami jeszcze jedno spotkanie. Naprzeciw siebie staną gracze Heroic i Astralis, a stawką pojedynku będzie awans do finału. Spotkanie będzie można obejrzeć m.in. na oficjalnym kanale ESL, jak i polskim odpowiedniku.