Respawn.pl

Strona główna » IEM Katowice – grupy rozlosowane!

IEM Katowice – grupy rozlosowane!

Autor: Sergiusz Lelakowski

Nie ma tutaj człowieka, który nie czeka z wręcz zapartym tchem na kolejne informacje dotyczące IEM Katowice. Już teraz przedstawiono nam w jakich zestawieniach zawodnikom przyjdzie mierzyć swoje umiejętności. Czy tym razem Polakom uda się powtórzyć spektakularny sukces sprzed dwóch lat? Wielu na to liczy!

W losowaniu udział brało 12 drużyn z Azji, Europy, Ameryki Północnej, jak i Ameryki Południowej. Wezmą oni udział w wydarzeniu, na które, jak wcześniej wspomniałem, czeka niemalże każdy Polak zainteresowany e-sportem. Całość odbędzie się w dniach od 4. do 6. marca w Katowicach, dokładniej na Spodku. To już jedynie miesiąc! Ależ ten czas płynie…

Dwanaście drużyn z całego świata – najlepszych drużyn – weźmie udział w turnieju dedykowanym dla męskich formacji o pulę nagród wynoszącą 250,000$. Całość ponownie powala na kolana swoją niesamowitą oprawą, jak i dbałością o odpowiednią organizację, nawet najmniejszych szczegółów. Osiem z drużyn, które otrzymały bezpośrednie zaproszenie została wybrana na podstawie wyników uzyskanych podczas DreamHack Cluj-Napoca w 2015 roku, podczas gdy pozostałe cztery miejsca to najlepsze drużyny biorące udział w poprzedzających wydarzenie kwalifikacjach internetowych.

globe

IEM Katowice rozpocznie się od fazy grupowej rozgrywanej w systemie round-robin. Na jego temat można obszernie poczytać w odpowiednim artykule wikipedii, lecz w skrócie nazwać go można rozgrywkami “każdy z każdym”. Zwycięzcy grup przechodzą bezpośrednio do półfinałów, a drugie oraz trzecie miejsca do ćwierćfinałów i dopiero z tamtego miejsca otrzymają możliwość dalszego awansu.

TheMongolz to drużyna, która ostatnimi dni wygrała turniej, w którym nagrodą nie było jedynie solidne doładowanie kont graczy, lecz także miejsce na IEM Katowice. Tym samym nieuzupełnione pozostaje już tylko jedno miejsce – kwalifikacje NA, czyli przeznaczone dla drużyn z Ameryki Północnej. Zaplanowane one zostały na dni od 12. do 14. lutego.

Poniżej znajduje się całe zestawienie drużyn, jak i ich podziału na grupy:

Grupa AGrupa B
[flag se]fnatic[/flag][flag fr]EnVyUs[/flag]
[flag cis]Na`Vi[/flag][flag dk]Astralis[/flag]
[flag br]Luminosity[/flag][flag pl]Virtus.pro[/flag]
[flag se]NiP[/flag][flag eu]FaZe[/flag]
[flag de]mousesports[/flag][flag bg]E-frag[/flag]
[flag mn]TheMongolz[/flag][flag us]NA Qualifier[/flag]