IEM Katowice: Renegades i Vitality z pierwszymi zwycięstwami

Autor: Michał Maćkowski

Zakończyły się pierwsze zmagania podczas fazy legend na IEM Katowice Major 2019. Zwycięstwa odnieśli zawodnicy Renegades oraz Vitality.

Spotkanie pomiędzy ENCE a Renegades od początku było bardzo wyrównane. Żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na większe niż dwupunktowe prowadzenie, dopóki na tablicy wyników nie ukazał się remis 5:5. Dopiero wtedy fińska drużyna zaczęła dominować w spotkaniu, co doprowadziło do wygrania pierwszej połowy wynikiem 10:5.

Po zmianie stron, Renegades zaczęło wracać do spotkania i bez problemów wygrało rundę pistoletową. Przy stanie 10:8, mecz na chwilę się wyrównał, a ENCE prowadziło 11:9. Jednak następne rundy to koncert w wykonaniu graczy z Australii, którzy do samego końca nie odpuścili rywalom i wygrali pojedynek wynikiem 16:13.

Renegades vs ENCE – 16:13 (Inferno)

W tym samym czasie Vitality podejmowało BIG. Spotkanie, które rozegrane zostało na Mirage również było bardzo wyrównane, do pewnego momentu. Pierwsza połowa lepiej rozpoczęła się dla zawodników z Niemiec, którzy już na samym początku prowadzili 4:0. Jednak do gry szybko powróciło Vitality i na tablicy wyników mieliśmy remis po cztery. Następnie niemiecka drużyna miała spore problemy z zatrzymaniem dobrze grających francuskich zawodników, którzy po pierwszej połowie prowadzili 8:7.

Zmiana stron i wygrana pistoletówka i kolejna runda, przez francuskich zawodników. Wtedy jednak nastąpiło kilka błędów ze strony Vitality i na tablicy wyników widniał remis, Mimo to zawodnicy z Francji w odpowiednim momencie zaczęli miażdżyć rywala i reszta spotkania należała do nich. Pojedynek zakończył się zwycięstwem ekipy Dana “apEXa“Madesclaire wynikiem 16:11.

Vitality vs BIG – 16:11 (Mirage)

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej relacji.