Respawn.pl

IEM: Ostatni dzień fazy play-in. Dwa polskie zespoły krok od awansu

Autor: Filip Woszczek
hades

Ostatni dzień fazy play-in na IEM Katowice 2024 jest zarazem tym najważniejszym dla obu polskich ekip, które nadal walczą o awans. ENCE podejmie dziś drużynę TheMongolz, natomiast Rebels będzie musiało poradzić sobie z M80.

W pierwszej parze spotkań zobaczymy swoisty klasyk z regionu CIS, czyli Virtus.pro przeciwko Cloud9. Forma obu ekip stoi pod znakiem zapytania, po tym jak zespół Dzhami “Jame” Aliego uznał wyższość GamerLegion po trzech mapach. Zawodnicy Cloud9 zaprezentowali się wczoraj znacznie lepiej po tym, gdy niespodziewanie przegrali z Rebels w pojedynku Best of 1.

ENCE rozpędzone po drugie zwycięstwo

W tym samym czasie rozegra się nieco bardziej wyczekiwane przez Polaków starcie, czyli ENCE kontra TheMongolz. Po świetnej dyspozycji w meczu z Astralis wydaje się, że jest to formalność dla polskiego składu, natomiast warto zaznaczyć, że w przeszłości mongolscy zawodnicy potrafili pokonać silniejsze na papierze drużyny w dużych turniejach.

Rebels krok od fazy głównej IEM Katowice

Niedługo po tych spotkaniach zobaczymy starcie polskiego Rebels z M80. Zadanie dla Polaków jest automatycznie nieco ułatwione z racji, że ich rywale grają ze zmiennikiem w postaci trenera. Po ostatniej przegranej przeciwko Eternal Fire, zawodnicy Rebels mieli dzień przerwy na zastanowienie się nad błędami, jakie zostały popełnione w poprzednim spotkaniu. Mimo luki w składzie, M80 sprawnie poradziło sobie z Rooster już po dwóch mapach, więc możemy być świadkami dość wyrównanego spotkania.

Wczorajsza forma zawodników FURIA pozostawiła wiele do życzenia, co wykorzystali gracze Apeks, wygrywając na decydującym Ancient, zwieńczonym problemami z komputerem w kluczowej, ostatniej rundzie u jednego z Brazylijczyków. Ostatni krok dla tego zespołu to jednak dość trudna przeszkoda w postaci BIG z Mateuszem “mantuu” Wilczewskim na czele.

Harmonogram spotkań:

16:30Virtus.proVirtus.provs.c9Cloud9
16:30TheMongolzTheMongolzvs.encENCE
19:30BIGbbvs.ApeksApeks
19:30RebelsRebelsvs.m80M80

Transmisję z polskim komentarzem będzie można obejrzeć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji o rozgrywkach zapraszamy do naszej dedykowanej relacji poświęconej fazie Play-in IEM Katowice 2024.