Respawn.pl

Strona główna » IEM ponownie zagości w Katowicach!

IEM ponownie zagości w Katowicach!

Autor: Sergiusz Lelakowski

Finały 11. sezonu Intel Extreme Masters ponownie odbędą się w Katowicach — podaje oficjalna strona ESL. Jeden z najważniejszych turniejów Counter-Strike’a będzie rozgrywany w Polsce już 4. rok z rzędu.

Sezon 11. Intel Extreme Masters, jednej z największych imprez organizowanych przez ESL, powróci ze zwiększoną pulą nagród i łącznie 4 przystankami, a ostatnim z nich będą Mistrzostwa Świata w Katowicach w marcu 2017.

Ponownie zawodnicy zmierzą się w trzech głównych grach — Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends i StarCraft II. Ponadto po raz pierwszy pula nagród przekroczy 1 000 000 dolarów, jeszcze bardziej podnosząc prestiż całej imprezy.

Michał Blicharz, wicedyrektor ESL ds. pro gamingu powiedział:

Organizacja na stadionach trzech wydarzeń Intel Extreme Masters w sezonie to dla nas naprawdę spore przedsięwzięcie.Dodanie przystanku w Korei Południowej sprawi, że 11. sezon IEM będzie zupełnie inny niż poprzednie.

Czy przyszłoroczne finały IEM-a uzyskają status majora w ramach rozgrywek CS:GO? Tego jeszcze nie wiadomo. Valve zwykło informować o kolejnych turniejach tej rangi po zakończeniu poprzednich, tak jak to miało miejsce z ESL One Cologne 2016.

Przypomnijmy, że ESL jest obecnie największą organizacją zajmującą się hostowaniem turniejów CS:GO i nie tylko. W tym roku planowane są turnieje m.in. w Kolonii, Nowym Jorku oraz trwające finały ESL Pro League — Season 3, o których więcej w tym wpisie.

Bez względu na to, czy kolejne finały IEM-a będą majorem czy nie, pewne jest to, że w Polsce ponownie zagoszczą zawodnicy z najlepszych drużyn na świecie i powalczą o jeszcze więcej pieniędzy. To podejście organizatora do katowickich rozgrywek bardzo cieszy i oznacza, że katowicki turniej musi przynosić spore zyski.

Turnieje Intel Extreme Masters są organizowane przez ESL od ponad dekady. Pierwsze sezony były rozgrywane z finałami w niemieckim Hanowerze, a od 2013 najważniejsze wydarzenie IEM-a gości w Katowicach, w tym dwa razy jako major CS:GO.

Kalendarz Intel Extreme Masters — Sezon 11:

IEM Shanghai, 28-31 lipca 2016
IEM Oakland
, 19-20 listopada 2016
IEM Goyang, 17-18 grudnia 2016
IEM World Championship — Katowice, marzec 2017