Respawn.pl

IHC eliminuje Cloud 9 z IEM Katowice 2023!

Autor: Maks Bartosik

Zakończył się drugi dzień fazy grupowej IEM Katowice 2023. Dzisiaj poznaliśmy dwie drużyny, które pożegnały się już z Katowicami.

Po tym jak w pierwszych meczach niedzielnych zmagań podczas IEM Katowice 2023 Fnatic pokonało Outsiders, a Heroic rozprawiło się z Complexity, czekały nas cztery kolejne spotkania.

G2 – FaZe

Najpierw swoją przygodę z IEM Katowice 2023 rozpoczęli zawodnicy G2, którzy podejmowali FaZe – obrońców tytułu sprzed roku. Po dwumapowym starciu lepsi okazali się Niko i spółka, którzy kontynuują swoją świetną serię na start 2023.

Spirit – BiG

Jednocześnie rozgrywał się mecz o pozostanie w Katowicach w którym Spirit mierzyło się z BiG. Mimo że niemiecka formacja rozpoczęła mecz od wygrania mapy rywala, to finalnie Rosjanie zdołali odwrócić losy spotkania i odesłali BiG do domu.

Natus Vincere – Team Liquid

Następnie swoją rywalizację podczas IEM Katowice 2023 rozpoczęli gracze Natus Vincere, którzy w pierwszym meczu trafili na Team Liquid. S1mple i spółka bez większych problemów rozprawili się z amerykańską formacją 2:0 i rozpoczęli katowicki turniej od wygranej.

Cloud 9 – IHC

I na koniec dnia spotkała nas ogromna sensacja. Cloud 9 w meczu o pozostanie w turnieju mierzyło się z mongolskim IHC. Sk0r i spółka raz już sprawili niespodziankę, eliminując FURIA z fazy play-in i mieli ochotę na powtórzenie tej historii w meczu z Cloud 9. Sztuka ta udała się mongolskiej formacji, która pokonała Rosjan 2:0 i wyrzuciła ich z IEM Katowice 2023!

Jutro czeka nas kolejny dzień emocji z CS:GO w katowickim wydaniu. Organizatorzy zaplanowali na poniedziałek sześć spotkań, więc na nudę narzekać nie będzie można.