Respawn.pl

Strona główna » IHC traci gracza po odpadnięciu z ESL Pro League S17!

IHC traci gracza po odpadnięciu z ESL Pro League S17!

Autor: Maks Bartosik
sk0R IHC

Doszło do pierwszych roszad kadrowych w zespołach, które odpadły z fazy grupowej ESL Pro League S17. Z IHC pożegnał się Tengis “sk0R” Batjargal, który opuścił mongolski skład po dokładnie roku od dołączenia.

IHC ma za sobą naprawdę udany początek roku. Mongolska formacja najpierw sprawiła niemałą sensację na IEM Katowice 2023, eliminując m.in. Cloud 9, a potem czekał ją wyjazd na finały siedemnastego sezonu ESL Pro League. Te nie poszły jednak po myśli ekipy z Azji, która zdołała pokonać jedynie Evil Geniuses i odpadła w półfinale dolnej drabinki, przegrywając z Fnatic. Niecały tydzień po zakończeniu zmagań w grupie, organizacja ogłosiła odejście jednego z graczy.

Drużynę opuścił Tengis “sk0R” Batjargal, dotychczasowy riffler w IHC. 20-latek dołączył do zespołu dokładnie rok temu – 6 marca 2022 roku i przez ten czas wystąpił z IHC nie tylko podczas IEM Katowice 2023 czy ESL Pro League S17, ale też na majorach w Rio i Antwerpii.

Jak się okazało, nie była to decyzja zawodnika, a organizacji. Sk0R poinformował o tym za pośrednictwem Instagrama, gdzie w specjalnym poście ogłosił swoje odejście i podziękował drużynie za wszystkie wspomnienia.

To był czas pełny dobrych wspomnień i doświadczeń, ale nigdy nie wyobrażałem sobie, że tak się skończy. Odejście nie jest moją decyzją. Powodzenia chłopaki

Po tym jak zespół pożegnał się z sk0Rem, jego miejsce w składzie zajmie najprawdopodobniej Bat-Enkh “⁠kabal⁠ Batbayar, który nie występował z zespołem na początku roku ze względu na narodziny dziecka.

Skład IHC po odejściu sk0Ra prezentuje się następująco:

Mongolia Garidmagnai “⁠bLitz⁠ Byambasuren
Mongolia Sodbayar “⁠Techno⁠ Munkhbold
Mongolia Tuvshintugs “⁠Annihilation⁠ Nyamdorj
Mongolia Baatarkhuu “⁠Bart4k⁠ Batbold
Mongolia Bat-Enkh “⁠kabal⁠ Batbayar

Mongolia Erdenedalai “⁠maaRaa⁠ Bayanbat (trener)