Respawn.pl

IHG odpada z Pinnacle Fall Series 2. AGO wygrywa Puchar Narodowej Drużyny Esportu!

Autor: Krzysztof Sarna

IHG nie sprostało dziś EC Kyiv i tym samym odpadło z Pinnacle Fall Series 2. Natomiast x-kom AGO wygrało Puchar Narodowej Drużyny Esportu.

W piątek mieliśmy okazję do obserwowania zaledwie jednego międzynarodowego spotkania z udziałem polskich formacji. Mowa tu o Illuminar Gaming, które grało o awans do fazy play-off Pinnacle Fall Series 2. Tomasz “tomiko” Uroda i jego koledzy uznali dziś wyższość EC Kyiv. IHG nie zdziałało praktycznie niczego na wybranym przez siebie Overpassie, który zakończył się wynikiem 7:16. Żałować Polacy mogą z pewnością Dusta. Po pierwszej połowie, w której grali w obronie, wygrywali 10:5, ale później oddali inicjatywę drużynie z Ukrainy i ulegli w ostateczności do dwunastu. Dla Illuminar Gaming należą się jednak wielkie brawa, wszak formacja znad Wisły jeszcze we wtorek miała bilans 0-2, a “wyciągnęła” go i dziś grała o awans. 

Ponadto dziś toczyły się zmagania Pucharu Narodowej Drużyny Esportu. W pierwszym półfinale HONORIS wygrało z Izako Boars rezultatem 2:0. Organizacja Filipa “NEO” Kubskiego i Wiktora “TaZa” Wojtasa nie miała łatwej przeprawy na Ancient. 88. siła świata przegrywała 7:13, ale odwróciła losy tego pojedynku, wygrywając dziewięć odsłon z rzędu i jednocześnie obejmując prowadzenie w spotkaniu. Natomiast Mirage nie miał żadnej historii, wszak na nim IB zostało zmiażdżone. Podopieczni Bartosza “Hypera” Wolnego zdobyli zaledwie pięć oczek.

Drugim finalistą okazało się x-kom AGO. “Jastrzębie” zwyciężyły z Wisłą All iN! Games Kraków. W tej potyczce podobnie jak w tej poprzedniej to więcej działo się na pierwszej lokacji. A tą również był Ancient. Podopieczni Mikołaja “miNIroxa” Michałkówa przegrywali 7:11, ale triumfowali 16:11. Natomiast na Nuke’u przyszło im wygrać 16:7.

Na V4 Future Sports Festival pojedzie x-kom AGO. Damian “Furlan” Kisłowski i jego koledzy bezproblemowo i bardzo szybko wygrali z HONORIS. Najlepsza polska formacja górowała na Inferno 16:5 i takim samym też rezultatem wygrała Ancient. To zatem oznacza, że polską flagę w Budapeszcie poza “Jastrzębiami” reprezentować będzie jeszcze Biała Gwiazda.

Piątkowe wyniki polskich drużyn prezentują się następująco:

Illuminar Gaming 0:2 EC Kyiv – Overpass 7:16, Dust2 12:16

HONORIS 2:0 Izako Boars – Ancient 16:13, Mirage 16:5

Wisła All iN! Games Kraków 0:2 x-kom AGO – Ancient 13:16, Nuke 7:16

HONORIS 0:2 x-kom AGO  – Inferno 5:16, Ancient 5:16