Respawn.pl

IHG utrzymuje się przy życiu w Pinnacle Fall Series; DH Open November nie dla HONORIS

Autor: Krzysztof Sarna

Illuminar Gaming ustało. IHG dalej kontynuuje swoją przygodę w Pinnacle Fall Series, chociaż sytuacja tej drużyny nadal jest trudna. HONORIS natomiast przegrało z GamerLegion i tym samym nie ujrzymy tej ekipy w zamkniętych kwalifikacjach do DreamHacka Open November. 

Trzeba przyznać, że środa rozpoczęła się od pozytywnego zaskoczenia. Illuminar Gaming utrzymało się przy życiu w Pinnacle Fall Series 2 Regionals. Organizacja spod szyldu ‘OKA’ pokonał hREDS po pełnej serii. Niewiele jednak wskazywało na sukces czy to przed rozpoczęciem tych zawodów, czy też po pierwszej mapie. IHG wybrało bowiem Nuke’a, ale uległo na nim do dziewięciu. Jednak Jędrzej “Bogdan” Rokita i jego kompani okazali się lepsi na Inferno, które padło ich łupem. Mirage był już swego rodzaju zjeżdżalnią, wszak Finowie wygrali na nim zaledwie cztery odsłony. Na wyróżnienie zasługuje Błażej “zaNNN” Bączkowski, który eliminował przeciwników 62 razy, upadając przy tym 49 razy. Rodzimy zespół na ten moment na bilans w postaci zwycięstwa i dwóch porażek. Do play-offów nadal brakuje sporo, bo trzeba będzie wygrać dwa starcia z rzędu. Ewentualna porażka oznaczać będzie koniec przygody z turniejem.

HONORIS było ostatnią polską drużyną na placu boju do DreamHacka Open November. Filip “NEO” Kubski i jego koledzy w ramach ćwierćfinału otwartych kwalifikacji spotkali się z GamerLegion, jednak musieli oni uznać wyższość tej formacji. Z pewnością do porażki przyczynił się sam format tego spotkania, wszak było to BO1. 88. drużyna świata przegrała na Mirage’u 5:16. Z tego też powodu w półfinale to GL spotka się z Galaxy Racer. 

Środowe wyniki polskich drużyn prezentują się następująco:

Illuminar Gaming 2:1 hREDS – Nuke 9:16, Inferno 16:13, Mirage 16:4

HONORIS 0:1 GamerLegion – Mirage 5:16