Respawn.pl

Ikla także zmienia – aż trzy osoby odchodzą z ukraińskiej formacji!

Autor: Maks Bartosik
Ikla csgo

Kolejna szuffla na europejskiej scenie zaczyna się rozkręcać. Ostatnio zmiany w swoim składzie zdecydowała się zrobić ukraińska formacja Ikla, która pożegnała się z dwoma zawodnikami i trenerem.

Ikla wyrosła w ostatnim czasie na trzecią siłę pogrążonej w wojnie Ukrainy. Kvem i spółka mimo sporych przeciwności losu występowali w wielu turniejach online, osiągając przy tym solidne wyniki. W zeszłym roku ukraińscy gracze wygrali drugą edycję Esport Tour Series 2022 i dwukrotnie zajęli 3-4 miejsce w rozgrywkach od CCT. Ten rok rozpoczął się dla nich udanie, bowiem Ikla triumfowała w turnieju Forward Cup z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. Kolejnym sporym sukcesem był awans do zamkniętych kwalifikacji do turnieju RMR przed majorem w Paryżu.

Ten jednak nie poszedł po myśli Ukraińców, którzy odpadli z bilansem 0:3. Zaraz potem przyszedł kolejny nieudany występ w rozgrywkach Elisa Invitational Winter 2023 i European Pro League S6, z których ukraińska formacja odpadła już w fazie grupowej. Zdecydowanie słabsza dyspozycja w ostatnim czasie spowodowała, że w zespole podjęto decyzje o zmianach. Z składem pożegnali się Dmytro “SENSEi” Shvorak, Jevghen “j3kie” Serghachev oraz trener, Oleksandr “Psycho” Zlobin.

Odejście tej trójki to nie pierwsze roszady kadrowe w tym miesiącu w ukraińskiej formacji. Niecałe dwa tygodnie temu z organizacją pożegnał się także Oleksandr “Smash” Turchyn, który od października przebywał na ławce rezerwowych. Obecnie w składzie pozostało więc tylko trzech zawodników i w najbliższym czasie możemy spodziewać się ogłoszenia nowych nabytków Ikla.

Aktualny skład IKLA prezentuje się następująco:

UkraineJaroslav “byr9” Burjak

UkraineKyrylo “s4ltovsk1yy” Lytvynov

UkraineVladyslav “Kvem” Korolj