Respawn.pl

Ile płaci się na polskiej scenie Counter-Strike? Szpero zdradza tajemnice polskich organizacji!

Autor: Maks Bartosik

Ile zarabiają polscy gracze Counter-Strike? Ile płacą największe polskie organizacje? Na te pytania w końcu mamy odpowiedź, a to wszystko dzięki Szperowi!

Zarobki na scenie esportowej to od zawsze była niezwykle intrygująca kwestia. W końcu w porównaniu do piłki nożnej czy NBA, organizacje nie ujawniają szczegółów o kontraktach swoich zawodników, a bardzo często ciężko dotrzeć nawet do sumy transferu danego zawodnika. Najlepszym źródłem informacji w tej kwestii pozostają sami zawodnicy, którzy jednak niechętnie chwalą się swoimi kontraktami.

Ile zarabiają polscy gracze Counter-Strike?

Jednak rąbka tajemnicy postanowił uchylić Szpero, który na TikToku postanowił odpowiedzieć na pytanie “Ile zarabiają polscy gracze CS:GO?. Były gracz m.in. Team Kinguin czy 9INE powiedział, że najlepsze czasy dla polskich graczy Counter-Strike’a były w latach 2014-2018, gdy sukcesy Virtus.Pro i Kinguin skutecznie promowały polskiego CS’a, a co za tym idzie, przyciągały też sponsorów do największych polskich organizacji.

Nawet 20 tysięcy złotych dla zawodnika!

Według Szpera, w tamtych latach zawodnicy TOP5 drużyn w Polsce mogli liczyć na zarobki od 5 tysięcy złotych aż nawet do 20 tysięcy złotych. Oznacza to, że w najlepszych latach dla polskiego Counter-Strike’a najlepsi gracze zarabiali powyżej średniej krajowej.

Dalej Szpero mówi, że gorsze lata nadeszły po 2018 roku i powolnym upadku polskiej sceny CS:GO. Według jednego z najlepszych polskich snajperów obecnie polskie organizacje płacą graczom ok. 2-3 tysiące złotych, a najlepsi proplayerzy mogą liczyć na zarobki przekraczające 5 tysięcy, jednak nie mające podjazdu do tych z złotej ery polskiego Counter-Strike’a.

@szperek Odpowiadanie użytkownikowi @siemaugg ♬ dźwięk oryginalny – szperek

Trzeba mieć na uwadze, że pensja to nie jedyne źródło dochodów graczy Counter-Strike’a. Do niej dochodzą także nagrody z turniejów, jednak jak dobrze wiemy, z tymi ostatnio u polskich drużyn nie najlepiej.