Illuminar było o krok od finału CCT North Europe Series 3 – Polacy przegrywają z Aurora!

Autor: Maks Bartosik
Masked Illuminar

Przed chwilą zakończyło się spotkanie półfinałowe CCT North Europe Series 3, w którym Illuminar mierzyło się z Aurora Gaming. Po trzymapowym starciu lepsi okazali się Rosjanie, którzy awansowali do finału rozgrywek.

Spotkanie półfinałowe rozpoczęło się na mapie Mirage, którą wybrali zawodnicy Aurora. Od samego początku żadna z drużyn nie była w stanie przejąć inicjatywy na dłużej niż 3-4 rundy, a do przerwy Rosjanie prowadzili 8:7. IHG zanotowało jednak świetny start drugiej części, w której Polacy wygrali pierwszych 5 rund i wyszli na prowadzenie 12:7. Mimo sporej przewagi, Illuminar nie zdołało domknąć mapy w regulaminowym czasie i potrzebna była dogrywka. W tej ta sztuka już się udała i Polacy wygrali Mirage’a wynikiem 19:17.

Druga mapa, Overpass wybrany przez Illuminar nie był już tak wyrównany. Aurora grająca w defensywie radziła sobie naprawdę świetnie, wygrywając aż 12 rund po stronie CT. Po zmianie stron role jednak się odwróciły i Illuminar rozpoczęło comeback, który prawie im się udał, jednak ostatecznie zabrakło dwóch rund i Aurora wygrało Overpassa 16:13.

Decydującą mapą w tym spotkaniu był Nuke, którego Polacy rozpoczęli w świetnym stylu. Formacja Maskeda po stronie CT prowadziła już nawet 11:2, a ostatecznie na przerwę schodzili z siedmioma rundami przewagi. Mimo ogromnej zaliczki w pierwszej części, po przejściu do ofensywy Illuminar nie było w stanie domknąć spotkania. Aurora powróciła z wyniku 4:11 i wygrała Nuke’a 16:13, awansując tym samym do finału.