Respawn.pl

Illuminar gra o ESL Pro League. Pierwszym rywalem Outsiders

Autor: Aleksander Kurcoń

W czwartek rozpoczął się ESL Pro League Season 16 Conference. Stawką turnieju jest awans do najważniejszej ligi świata – ESL Pro League. Polskę reprezentuje Illuminar Gaming.

Oczko poejchało do Jonkoping na kilkudniowego LAN-a. Zasady są bardzo proste. 16 uczestników, ułożonych w drabinkę podwójnej eliminacji. Do ESL Pro League na 16. sezon awansuje aż 6 drużyn, szansa jest więc bardzo duża. Niemniej jednak drabinka Illuminar nie wygląda najlepiej.

Polacy turniej zaczynają od meczu z Outsiders. Rosjanie przeprowadzili dwie zmiany, przez co jedynie Qikert i trener dastan są spoza Rosji. Na miejsca bustera i YEKINDARA przybyli fame i n0rb3r7. Dzisiaj obaj zadebiutują w nowych barwach. Zmiany w Outsiders są tak naprawdę największą szansą Illuminar, Oczko bowiem może liczyć, że drużyna jeszcze nie jest dobrze zgrana.

iHG z Outsiders zagrają jako ostatni dzisiaj, czyli o godzinie 19:30. Turniej trwa już jednak od południa, a w gronie uczestników są takie ekipy jak MIBR, Eternal Fire, Endpoint, HEET czy Sprout. Rywalizacja jest więc całkiem spora. Poza nagrodą w postaci awansu do ESL Pro League organizatorzy zapewnili również małą nagrodę finansową – pula nagród wynosi 27 tysięcy dolarów.

Mecz Illuminar z Outsiders rozpocznie się o godzinie 19:30, transmisja odbędzie się na kanale ESL Polska.