Illuminar mistrzem jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski!

Autor: Piotr Ossowski

To był wieczór pełen emocji! W finale ESL Mistrzostw Polski to Illuminar okazało się lepszą drużyną! Pokonali oni AGO wynikiem 2:1.

Punktualnie, bo zaledwie kilka minut po godzinie dziewiętnastej rozpoczął się elektryzujący finał ESL MP 19′ Jesień. Illuminar podejmowało AGO. W ESL Arenie mieliśmy nadkomplet fanów, którzy dopingowali swoją drużynę. Należy podkreślić, że zarówno jedni, jak i drudzy mają swoją zwartą rzeszę kibiców.

Pierwszą mapą było Vertigo, wybrane przez Jastrzębie. Trzeba przyznać, że był to odważny ruch, jednak nie do końca skuteczny. Początek to kompletna dominacja IHG, które prowadziło już 7:0! Kolejna runda była jednak przełomowa i role kompletnie się odwróciły. AGO zdołało wygrać pierwszą część wynikiem 8:7. Zamiana stron to już jednak świetne taktyki ze strony IMD i oskarisha. Dobra i skuteczna gra pozwoliła ekipie Illuminar zwyciężyć spotkanie i ostatecznie zamknąć mapę rezultatem 16:12.

Druga część pojedynku odbyła się na mapie Train. IHG słynie z niezłej gry na “pociągach”, stąd też prawdopodobnie taki wybór. Dobrze w mecz weszło AGO, które rozpoczęło od wygrania rundy pistoletowej. Jastrzębiom udało się wypracować sporą przewagą i koniec końców wygrać pierwszą część 10:5. Świetnie wyglądał Furlan, który po stronie antyterrorystów zdobył aż dwadzieścia jeden zabójstw. Druga połowa również należała do Jastrzębi, które naprawdę dobrze rozegrały tą mapę. Ci konsekwentnie realizowali swoje cele i byli skuteczni w swoich działaniach. Ostatecznie pokonali oni IHG 16:6.

Decydujący pojedynek miał miejsce na de_Polska, czyli Mirage! Pierwsza połowa należała do innocenta i spółki. Drużyna Illuminar była skuteczna, grając po stronie broniącej, ostatecznie triumfując w pierwszej połowie 9:6. Początek drugiej części spotkania również należał do IHG, ci wygrali rundę pistoletową i szli za ciosem. Illuminar znów świetnie się pokazało, jeśli chodzi o stronę terrorystów. To zdecydowanie spory atut tej ekipy. To pozwoliło drużynie pewnie kroczyć po zwycięstwo i pokonać ostatecznie AGO 16:6.

Najlepszym zawodnikiem tego spotkania okazał się STOMP. Wspomniany zawodnik zaprezentował kapitalną dyspozycję i świetne strzały, co poprowadziło jego drużynę do zwycięstwa.

Zwycięstwo w rozgrywkach ESL MP niesie za sobą wiele korzyści. Drużyna Illuminar zagra w zamkniętych kwalifikacjach do IEM Katowice 2020 oraz zgarnia na swoje konto 80 000zł. Wiadomo także, że taki triumf niesie za sobą spory prestiż. Nagroda pocieszenie też niczego sobie, bo … zdobędzie 40 000zł.

Illuminar 2:1 AGO (Vertigo 16:12, Train 6:16, Mirage 16:6)