Respawn.pl

Illuminar ogrywa Evil Geniuses w CCT North Europe Series!

Autor: Maks Bartosik
Masked Illuminar

Będziemy mieli dwie polskie drużyny w ćwierćfinałach CCT North Europe Series. Po tym jak wczoraj 9INE pokonało 9z, dzisiaj Illuminar ograło Evil Geniuses!

W ramach spotkania 1/16 finału rozgrywek trzeciego sezonu CCT North Europe Series Illuminar podejmowało amerykańskie Evil Geniuses. Autimatic i spółka dopiero co odpadli z IEM Katowice 2023 po dwóch porażkach z Fnatic i Sprout. Z kolei IHG przystępowało do tego meczu z serią sześciu wygranych.

Nuke (pick EG)

Mecz rozpoczął się na Nuke, który był wyborem EG. Polacy rozpoczęli go po stronie CT, po której zdobyli osiem punktów. Po przejściu do ofensywy Illuminar zwiększyło swoją przewagę do wyniku 13:9, jednak Polakom nie udało się szybko domknąć mapy rywali. EG najpierw wyszło na prowadzenie 14:13, a po chwili zapewnili sobie punkt mapowy. Jednak Illuminar zdołało go obronić i pierwsza mapa miała rozstrzygnąć się w dogrywce. W tej górą była polska formacja, która wygrała 19:17.

Anubis (pick Illuminar)

Drugą mapą był Anubis, który wybrali zawodnicy Illuminar. Ci rozpoczęli po stronie broniącej i ten początek mieli całkiem udany, bowiem prowadzili 4:0. Niestety, kolejnych siedem rund wpadło na konto EG i ostatecznie to Amerykanie prowadzili do przerwy 9:6.

Po przejściu do ofensywy Illuminar problemy miało tylko na początku. EG szybko powiększyło swoją przewagę na 12:7 i dopiero wtedy IHG weszło na wyższy poziom. morelz i spółka zgarnęli siedem kolejnych rund i wyszli na prowadzenie 14:12. Z tym prowadzeniem jednak polska formacja szybko się pożegnała, bo już po chwili było 14:14. Ostatnie dwie rundy wpadły już jednak na konto Polaków i to Illuminar wygrało drugą mapę wynikiem 16:14.

Dzięki wygranej z Evil Geniuses Illuminar awansowało do ćwierćfinału rozgrywek CCT North Europe Series 3. W tym Polacy podejmą rosyjskie forZe, które wcześniej wyeliminowało GamerLegion.