Respawn.pl

Illuminar uznaje wyższość ekipy JaCkza w ESEA Winter Cash Cup 6

Autor: Filip Woszczek

Polska ekipa nie powtórzyła sukcesu z poprzedniej edycji ESEA Cash Cup. Illuminar Gaming ulega francuskiemu DBL PONEY, żegnając się z szansą na finałowe starcie.


DBL PONEY 20 Illuminar

16 Nuke 13

16 Vertigo 10

Początek na Nuke’u wyglądał dosyć gładko dla Polaków, bowiem udało im się sprawnie zainkasować cztery pierwsze rundy po stronie broniącej. Schody zaczynały się w dalszej części pierwszej połówki, gdy rywale uchodzili zwycięsko w rundach z przewagą Illuminar. Kilka takich rund okazało się kluczowych, by przejąć prowadzenie i ostatecznie zakończyć połówkę wynikiem 9:6 po stronie atakującej. Po zmianie stron polska ekipa zdecydowała się dojechać rampę, co zostawiło ich w sytuacji 2v4. Udało im się jednak wybrnąć z sytuacji, kończąc akcję wokół dolnego bombsite’u. Tym sposobem zapewnili sobie remis, lecz wraz z pierwszym fullem przeciwnika musieli uznać jego wyższość, tracąc szansę na objęcie prowadzenia. Nuke mimo swojego dominującego CT nie był taki sam w tym przypadku, gdy obie drużyny walczyły “łeb w łeb”. W pewnym momencie polska ekipa wygrywała wynikiem 13:11, lecz od tamtej pory reszta rund posypała się na rzecz DBL PONEY.

Mimo własnego picka, którym było Vertigo, Illuminar Gaming wyglądało na bezradne w pierwszej połówce. W najlepszym momencie Francuzi wygrywali aż 10 do zera po stronie terrorystów. Pozostałe pięć rund trafiło jednak pod polskie skrzydło, dając im nadzieję na powrót w drugiej połówce. Ostatnia z pistoletówek wpadła więc na konto Illuminar, automatycznie dając im jeszcze kolejną. Francuzi odpowiedzieli już w rundzie kolejnej, pozbawiając polaków większych szans na powrót do spotkania. Sidney i spółka zdobyli jeszcze trzy rundy, lecz DBL PONEY dopięło swego i zakończyło mecz na dwóch mapach.