Illuminar wygrywa z Arcy w swoim premierowym meczu!

Autor: Aleksander Kurcoń

Illuminar w świetnym stylu rozpoczyna swoją nową przygodę z CSem. Innocent i spółka pokonali Aristocracy w rozgrywkach UCC Summer Smash. Arcy tym samym odpada z turnieju.

Mecz rozpoczął się na Nuke’u. Był to wybór Aristocracy. Zespół TaZa jednak nie najlepiej wszedł w mecz i przegrał pierwsze trzy rundy. Graczom Arcy z trudem przychodziły zwycięstwa po stronie CT, mimo to po pierwszej połowie zespół prowadził 8:7. Po zmianie stron druga już pistoletówka padła łupem Illuminar. Druga połowa była niemal odwzorowaniem pierwszej – żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie odpowiednio dużej przewagi, w rezultacie obejrzeliśmy dogrywkę. W niej lepiej zaprezentowali się gracze iHG, którzy ostatecznie wygrali 19:17. Na serwerze rządził Daniel “STOMP” Płomiński, który zakończył mecz z aż 32 fragami na koncie.

Drugą mapą było Vertigo – jedna z ulubionych map Illuminar. Zespół zaprezentował świetną grę zarówno po CT i TT, udowodnił, że na Vertigo jest najlepszą polską drużyną. Arcy po pierwszej połowie przegrywało już 4:11 i tylko cud mógł odmienić losy tego meczu. Po zmianie stron iHG wygrali swoją czwartą już pistoletówkę w tym starciu i ostatecznie zwyciężyli 16:6. Tym razem genialny na serwerze był Oskar “oskarish” Stenborowski, który w zaledwie 22 rundy zdobył 30 zabójstw. Tym samym Illuminar gra dalej w UCC Summer Smash, a Arcy musi pożegnać się z turniejem.

Illuminar 2:0 Aristocracy – Nuke 19:17, Vertigo 16:6