Respawn.pl

Illuminar za burtą, a Wisła awansuje do dalszego etapu Snow Sweet Snow 3 Regionals

Autor: Krzysztof Sarna

Piątkowe polskie derby, w których występowała Wisła All iN! Games Kraków i Illuminar Gaming nie były raczej pasjonujące. Jednak po trzech mapach zwycięsko wyszedł klub z Krakowa. 

Zapewne ktoś zapyta, dlaczego nie były pasjonujące? A no dlatego, że na dwóch pierwszych lokacjach oglądaliśmy grę do jednej bramki którejś z drużyn. Dopiero na ostatniej pojawiła się większa rywalizacja, z której lepiej wyszła Wisła. 

Spotkanie IHG i Wisły rozpoczęło się od Vertigo, które bardzo łatwo wpadło na konto Dominika “GruBego” Świderskiego i spółki. Wiślacy nie potrafili niczego wskórać zarówno po stronie antyterrorystów, jak i później terrorystów. 

Do kolejnego, jednostronnego pojedynku doszło nam na Trainie. Z tą jednak różnicą, że to organizacja z Krakowa narzucała tempo. Illuminar wystartowało grając w obronie i po chwili prowadziło 2:0. Jednak w tym miejscu sprawdziło się powiedzenie, że nieważne jak się zaczyna, a ważne jak się kończy. A podopieczni Jędrzeja “Bogdana” Rokity pociągi kończyli z zaledwie siedmioma zdobytymi punktami. 

Na walkę musieliśmy czekać aż do ostatniej mapy, a tą był Overpass. Ta rozpoczęła się nam od wygranej rundy pistoletowej przez IHG. Jednak na tym w zasadzie się zakończyło, wszak swoimi atakami Biała Gwiazda zdobyła łącznie dziesięć punktów. Po zmianie Illuminar ponownie wygrało pistoletówkę, ale to trzy kolejne rundy należały do Białej Gwiazdy (13:6). “OKO” jeszcze próbowało wrócić do starcia i zmniejszyło straty na cztery punkty (9:13, 10:14), ale w ostateczności się nie udało, a Wiślacy postawili kropkę nad “i”.

Illuminar Gaming 1:2 Wisła All iN! Games Kraków – Vertigo 16:5, Train 7:16, Overpass 11:16

Tym samym Illuminar Gaming zakończyło swoją przygodę z turniejem Snow Sweet Snow 3. Natomiast Wisła awansowała do drugiego etapu Regionals, gdzie przypomnijmy, jest również HONORIS. Faza ta startuje już w nadchodzący poniedziałek, a żeby dostać się do głównego turnieju, trzeba wygrać trzy spotkania.