Respawn.pl

Ilość graczy i wartość skinów w Counter-Strike 2 spada

Autor: Michał Maćkowski
Counter-Strike 2 grafika promująca, update CS2

Counter-Strike 2 miał być przełomowy i przynieś falę nowych graczy po erze CS:GO. Na ten moment jednak widzimy tendencję odwrotną i gra notuje spadki aktywnych graczy.

Counter-Strike 2 z mniejszą ilością graczy 

Nie ma co ukrywać, że Counter-Strike 2 debiut miał całkiem udany, ale gra wciąż wymaga mnóstwa poprawek. Aktualny stan gry wydaje się odzwierciedlać także ilość graczy, jaka melduje się na serwerach. Według danych nowa produkcja od Valve na ten moment nie przyciąga nowych graczy jak i stałych, którzy spędzili setki jak i nie tysiące godzin w CS:GO.

SPRAWDŹ WSZYSTKIE AKTUALIZACJE DO COUNTER-STRIKE 2

Counter-Strike 2 swoją premierę miał 27 września i trzeba przyznać, że cały dziewiąty miesiąc dla nowej odsłony gry był dobry. W jednym momencie na serwerach grało ponad 1 550 000 graczy, a gra zanotowała miesiąc do miesiąca wzrost średniej ilości użytkowników o prawie 6%. Wydawać się mogło, że premiera gry pozwoli utrzymać tempo wzrostu i październiku. Tak jednak się jednak nie dzieje.

Spadek graczy CS2 mocno widoczny

Mimo że październik jeszcze nie dobiegł końca, to już widać dość spory spadek ilości graczy. Średnia ilość użytkowników Counter-Strike 2 w porównaniu do września spadła już o ponad 15% według danych steamcharts.com. To może bardzo niepokoić Valve, które z pewnością nie liczyło na taki odpływ graczy. Średnia użytkowników grających z CS2 spadła z 976 000 na 818 000. Natomiast peak w dziesiątym miesiącu 2023 roku wynosi aktualnie niecałe 1 400 000, co w porównaniu z wrześniem powoduje spadek o ponad 160 000.

Wykres graczy Counter-Strike 2

fot. https://steamcharts.com/

Ceny skórek w Counter-Strike 2 spadają

Spadek ilości graczy oddziałuje także na cały system handlu skórkami w Counter-Strike 2, co możemy zobaczyć między innymi wykresie EsportFire300 od esportsfire.com. Na tym dedykowanym wykresie, w którym pod uwagę brane jest aż 300 skórek do noży, najpopularniejszych broni czy naklejek widzimy ogólny spadek wartości przedmiotów. Ostatni raz wykres ten znajdował się w okolicach 31 000$ znajdował się w lutym tego roku.

Wykres spadku cen skinów w Counter-Strike 2

fot.https://esportfire.com/indexes