Respawn.pl

Imperial już bez Fallena, ale dalej z nadziejami #MisjaKolonia

Autor: Maks Bartosik

Na co będzie stać Imperial po zmianach w składzie podczas IEM Cologne 2023? Zaraz się temu przyjrzymy w serii #MisjaKolonia. Zapraszamy!

Transfery

Latem wokół Imperial był prawdziwy szum, związany oczywiście z transferem Fallena. Legenda brazylijskiej sceny ostatecznie wylądowała w FURIA, ale jak się okazało, nie było to jedyne odejście z zespołu. Kilka tygodni później z brazylijską formacją rozstał się także Chelo, który podobnie jak Fallen, trafił do FURIA.

W miejsce Fallena i Chelo sprowadzono znany brazylijski duet – Felpsa i HEN1ego. I to właśnie z tą dwójką Imperial będzie walczyć w Kolonii o jak najlepszy wynik.

Awans do głównej fazy nie jest taki nierealny

Fazę Play-In IEM Cologne 2023 brazylijska formacja rozpocznie od starcia z Krasnalem i spółką z Monte. Europejski skład do zmagań w Kolonii również dołączy po zmianie, w ramach której z zespołem pożegnał się BOROS, a jego miejsce zajął Br0. Ciężko tutaj jednak typować faworyta, bowiem na papierze jest to jeden z bardziej wyrównanych meczów pierwszej rundy fazy play-in.

SKORZYSTAJ Z BONUSU 800 PLN: Obstawiaj mecze CS:GO na IEM Cologne 2023 ze specjalnym bonusem wynoszącym nawet 800 w BetX!

Jeśli Imperial pokona Monte, to najprawdopodobniej w drugiej rundzie czekają nas brazylijskie derby przeciwko FURIA. Natomiast jeśli Brazylijczycy by przegrali z ekipą Krasnala, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że podejmą potem Grayhound. W starciu z Australijczykami Felps i spółka będą zdecydowanymi faworytami i jeśli ich pokonają, to potem zmierzą się z przegranym meczu FURIAMonte, ale już w formacie Best Of Three.

Drabinka dla Imperial wydaje się być względnie znośna, więc spokojnie można założyć, że Brazylijczycy są w stanie wywalczyć awans do głównej fazy. Oczywiście, ciężko typować na co stać zespół, który nie rozegrał w obecnym składzie jeszcze żadnego spotkania, jednak na papierze Imperial wygląda przynajmniej solidnie i te dwie wygrane potrzebne do awansu powinni osiągnąć.

Wszystkie teksty z serii #MisjaKolonia znajdziecie tutaj.