Respawn.pl

Innowacyjny pomysł PGL-a. Można oglądać POV każdego gracza przez cały czas

Autor: Aleksander Kurcoń

Trwa PGL Major Antwerp 2022. Organizatorzy przygotowali nie lada gratkę dla widzów. Każdy bowiem może oglądać POV jednego z graczy, przez cały czas, posiadając podgląd na kamerkę skierowaną na zawodnika.

Podczas meczów CS:GO wiele widzom może umykać. W końcu zdajemy się na łaskę realizatora. Jeśli ten jest dobry, to wyciągnie dla nas to, co najlepsze podczas transmisji. Zdarza się jednak też tak, że realizator nie czuje tempa spotkania i przeoczy ważne wydarzenie na mapie.

Inny przykład – jesteście fanami ZywOo i chcielibyście zobaczyć ruchy Francuza przez całą rundę. Jak ją zaczyna, gdzie się wcelowuje, jaki ma movement, z jakich granatów korzysta, jaki ma timing. Na trwającym Majorze jest to możliwe. Organizatorzy bowiem przygotowali nie jeden, nie dwa, a łącznie 11 streamów ze spotkania! Co to oznacza?

Przede wszystkim mamy do czynienia ze streamem głównym, na którym pracuje armia ludzi, a realizator wyciąga dla nas najciekawsze momenty. Do każdego meczu utworzono jednak jeszcze dziesięć innych streamów. Każdy skupia się na osobnym graczu. Tym samym możemy podglądać jednego zawodnika przez cały czas, dodatkowo mając widok z kamerki skierowanej na esportowca!

Jak włączyć POV, który chcesz? Powstała do tego specjalna strona, na której wybieramy stream konkretnego zawodnika. To nie wszystko, bo możemy stworzyć nawet pięć okienek i tym samym oglądać zagrania całego zespołu jednocześnie. Strona działa w wersji beta, więc może nie być jeszcze w 100% dopracowana. Istnieje jednak jeszcze inne rozwiązanie – streamy możemy otworzyć na Twitchu:

  • https://www.twitch.tv/pgl_stream_aX – link do meczu lecącego na streamie “A”, dodajemy numer od 1 do 10 w miejsce “X” i otrzymujemy POVa
  • https://www.twitch.tv/pgl_stream_bX – link do meczu lecącego na streamie “B”, dodajemy numer od 11 do 20 w miejsce “X” i otrzymujemy POVa

Próbujcie, bo jest to naprawdę ciekawe rozwiązanie!