Respawn.pl

inShock walczy o miejsce na CPH Games.

Autor: Sergiusz Lelakowski

W dniu dzisiejszym rozpoczyna się lanowy turniej kwalifikujący do Copenhagen Games 2015. Wśród 42 drużyn, które biorą udział w eliminacjach jest między innymi InShock. Polacy trafili do grupy 14, w której zmierzą się z norweskim Sespamermaid. Wydaje się, że mecz ten powinien być czystą formalnością i patrząc na potencjalnych przeciwników w kolejnych fazach turnieju, “Loord” i spółka mają duże szanse wywalczyć sobie awans do głównego eventu. 

InShock zaprezentuje się podczas tych rozgrywek w nieco odmiennym składzie niż zazwyczaj. Po bardzo nieudanym występie podczas lanowych kwalifikacji do ESL One Katowice, Paweł “RED” Szymański zdecydował się porzucić “karierę” zawodniczą i został menadżerem zespołu. Na jego miejsce został przyjęty Dominik “GruBy” Świderski, dla którego to będzie debiut na dużym turnieju. Dodatkowo jako stand-in do Kopenhagi pojechał Tomasz “eon” Januszak, który zastąpi Bartosza “Hypera” Wolnego.

W głównym turnieju zobaczymy oczywiście zarówno Virtus.pro, jak i Gamers2, które otrzymały bezpośrednie zaproszenia do udziału w rozgrywkach.

Pula nagród wynosi 26 000 euro, a na drużynę która uplasuje się na najwyższym stopniu podium czeka 14 000 euro.

14:00 – Sespamermaid vs InShock 
GOTV: hltv2.verygames.net:27055