Respawn.pl

Intel Extreme Masters Katowice 2020 zostanie odwołane? Decyzję ma podjąć dzisiaj Wojewoda Śląski! [RELACJA]

Autor: Michał Maćkowski
iem-2020

Niestety koronawirus może doprowadzić do odwołania Intel Extreme Masters Katowice 2020. Dzisiaj w tej kwestii decyzję ma podjąć Wojewoda Śląski!

Według nieoficjalnych informacji Intel Extreme Masters Katowice 2020 może zostać odwołane. Powodem oczywiście ma być panująca na świecie epidemia koronawirusa, która dotknęła już sporą ilość krajów europejskich.

Mimo, że ESL postanowiło zwiększyć środki ostrożności, to dzisiaj w polskim Senacie doszło do przekazania z mównicy przez Sekretarza Stanu Zdrowia niepokojących informacji. Waldemar Kraska powiedział, że Wojewoda Województwa Śląskiego do końca dzisiejszego dnia ma podjąć decyzję w sprawie imprezy w Katowickim Spodku.

Nadal są to nieoficjalne informację, a decyzję w sprawie odwołania tegorocznej edycji Intel Extreme Masters Katowice 2020 mamy poznać dzisiaj. O wszystkim będziemy starać się informować na bieżąco!

AKTUALIZACJA

Już rozpoczynają się ewentualne dyskusje na temat odwołania tegorocznej edycji Intel Extreme Masters Katowice. O odwołanie imprezy prosi Marek Plura – poseł na sejm RP.

Według doniesień esportmania.pl Astralis zrezygnowało z obecności na stoisku OMEN! Decyzja Duńczyków może spowodować lawinę kolejnych.

Wysłaliśmy zapytanie do ESL w sprawie ewentualnego odwołania Intel Extreme Masters Katowice. Jednak na ten moment nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.


 

AKTUALIZACJA 17:43

ESL zezwolił drużynom na rezygnację ze spotkaniam z fanami na rozdawanie autografów. Hiszpańskie Mad Lions skorzysta z tej możliwości.


AKTUALIZACJA 17:50

Dobre wieści! Rzecznik ESL, Adrian Kostrzębski, uspokaja i potwierdza, że poranny komunikat o dodatkowych środkach ostrożności ostrożności jest aktualny. To sugeruje, że impreza odbędzie się normalnie 🙂


AKTUALIZACJA 18:21

”Na chwile obecną przygotowania do IEM Katowice trwają nieprzerwanie. Wszystko wskazuje na to iż impreza jutro rozpocznie się zgodnie z planem!”


AKTUALIZACJA 19:26 – 27.02.2020 

IEM BEZ KIBICÓW
Stało się najgorsze. Wojewoda Śląski zabronił uczestnictwa kibicom w tegorocznej edycji Intel Extreme Masters Katowice 2020!


AKTUALIZACJA 21:00

Tuż po godzinie 21:00 zostało opublikowane oficjalne stanowisko Wojewody Śląskiego. Calość znajdziecie tutaj.

Ze względu na realne zagrożenie epidemiologiczne, po uzyskaniu rekomendacji ze strony  Głównego Inspektora Sanitarnego, zdecydowałem się podjąć tą trudną decyzję – wyjaśnia wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.


To wideo nie wymaga komentarza. Odajmy głos Michałowi Blicharzowi…AKTUALIZACJA 21:59

Organizatorzy proszą kibiców by zostali w domach i jutro nie pojawiali się pod Spodkiem.