Respawn.pl

Into The Breach kończy współpracę z składem CS:GO – Draken i spółka pozostają bez organizacji!

Autor: Maks Bartosik

Po zaledwie pięciu miesiącach współpracy, Into The Breach postanowiło pożegnać się z swoim składem CS:GO. Brytyjska organizacja zapowiedziała, że w nowym roku zaprezentuje nową piątkę, która będzie reprezentować jej barwy.

Angielsko-szwedzki skład reprezentował barwy Into The Breach od lipca, gdy najpierw zakontraktowano trójkę Anglików – Adam9130, dobbo i CYPHER’a, a potem w połowie miesiąca do zespołu dołączył szwedzki duet w postaci RuStY’ego i drakena. Opiekę nad składem powierzono portugalskiemu trenerowi Gustavo “Juve” Fernandesowi.

Ten skład nie odniósł jednak żadnych większych sukcesów. W ciągu tych pięciu miesięcy draken i spółka wygrali zaledwie dwa turnieje – ESEA Cash Cup: Europe – Summer 2022 #2 i Assembly Summer 2. Brytyjska formacja poległa w kwalifikacjach do turnieju RMR, a ostatnio zaliczyli nieudany występ podczas ESL Premiership Autumn 2022, czyli brytyjskiego odpowiednika ESL Mistrzostw Polski. Podopieczni Juve zajęli tam miejsca 3-4, przegrywając w półfinale z Endpoint. 

Wspomniane wyniki spowodowały, że włodarze organizacji postanowili podziękować tej piątce za współpracę. Organizacja zapowiedziała jednak, że nie znika z sceny CS:GO i zamierza powrócić z nowym składem, niekoniecznie zbudowanym wokół brytyjskich zawodników. Z kolei byli już zawodnicy ITB zapowiedzieli, że w najbliższych tygodniach będą występować razem.

Skład ex-Into The Breach prezentuje się następująco:

  • Adam9130
  • dobbo
  • CYPHER
  • RuStY
  • dragon
  • Juve (trener)