Respawn.pl

Into the Breach skompletowało skład! Na pokładzie byli zawodnicy Fnatic i GamerLegion

Autor: Marcin Kapusta

Brytyjska organizacja Into the Breach wypełniła luki w składzie CS:GO, kontraktując uznanych szwedzkich zawodników z bogatym doświadczeniem!

W marcu bieżącego roku szeregi Into the Breach opuścili Kirk “Tadpole” Stephens oraz Yaroslav “isk” Issakov. Od tego czasu wyspiarska formacja korzystała z usług zmienników, w tym m.in. Thomasa “Thomasa” Uttinga i Volodymyra “Woro2k” Veletniuka. Przewinął się nawet Owen “smooya” Butterfield, który dołączył na okres testowy. Niemniej były reprezentant BIG nie otrzymał angażu. Organizacja postanowiła zakontraktować Williama “drakena” Sundina oraz Alfreda “RuStY-iego” Karlssona. To właśnie Szwedzi mają zapewnić stabilność i dobre wyniki w długoterminowej perspektywie.

Wszyscy w składzie są bardzo zmotywowani, by przełamać się i po raz kolejny udowodnić, że połączenie szwedzko-brytyjskie jest doskonałym rozwiązaniem. Mamy pełne przekonanie, że chłopaki w przyszłości dokonają wielkich rzeczy.” – stwierdził właściciel Into the Breach, Sam Macedonio. “Jesteśmy szczęśliwi, że znów mamy stabilny zespół. Naszym celem jest powolna, ale pewna stabilna poprawa wyników i pięcie się w rankingowych szczeblach.” – wtórował mu menadżer drużyny, Marvin Matthews.

draken w latach 2017-2018 miał okazję reprezentować dwie najlepsze szwedzkie zespoły, Ninjas in Pyjamas oraz Fnatic. Później jego kariera zaniżyła swoje loty, a on sam w sierpniu 2020 roku wyemigrował do VALORANTA. W grze ze stajni Riot Games wywalczył kilka sukcesów, jednak bardzo szybko zdecydował się wrócić do korzeni. Z kolei RuStY uważany jest za jednego z najbardziej niedocenianych skandynawskich graczy. W swoim CV posiada epizody m.in. w Red Reserve, Epsilon Hype czy Teamie GamerLegion.

Szwedzi w nowych barwach zdołali już wywalczyć pierwsze złoto. Tydzień temu podopieczni Gustava “juve” Alexandre’a zdołali zwyciężyć europejską edycję ESEA Cash Cup Summer #2, pokonując po drodze akademię Fnatic oraz rosyjski miks Dmitry’iego “facecracka” Alekseyeva.

 RuStY i draken zadebiutują jako pełnoprawni członkowie Into the Breach 4-7 sierpnia w ramach Assembly Summer 2022. Turniej odbędzie się w fińskiej stolicy Helsinki, a jego pula nagród wyniesie 15 tysięcy euro.

Obecny skład Into the Breach wygląda następująco:
  • 🇬🇧 William “dobbo” Dobson
  • 🇬🇧 Cai “CYPHER” Watson
  • 🇬🇧 Adam “Adam9130” Ahmad
  • 🇸🇪 Alfred “RuStY” Karlsson
  • 🇸🇪 William “draken” Sundin
  • 🇵🇹 Gustavo “juve” Alexandre (trener)