Respawn.pl

Into the Breach w komplecie! Na pokładzie były gracz Virtus.pro

Autor: Marcin Kapusta

Into the Breach uzupełniło wszystkie luki w składzie CS:GO. Ostatnim elementem układanki został triumfator Majora IEM Rio 2022, Aleksiej “qikert” Golubew.

Zakończył się żmudny proces kompletowania sekcji CS:GO, trwający od momentu odejścia Sebastiana “volta” Malosa oraz Caia “CYPERA” Watsona w lipcu bieżącego roku. Ich następcami zostali Aurimas “Bymas” Pipiras oraz Adam “NEOFRAG” Zouhar, który zaledwie po kilku dniach został zwolniony w wyniku ‘nieodpowiedniego zachowania’. Tydzień temu szeregi formacji zasilił Kevin “misutaaa” Rabier, natomiast Thomas “Thomas” Utting wylądował na ławce rezerwowych. W buty Brytyjczyka w roli prowadzącego wejdzie Aleksiej “qikert” Golubew. Kazach trafił do brytyjskiej organizacji na zasadzie trzymiesięcznego wypożyczenia z Virtus.pro z opcją dokonania pierwszeństwa jego wykupu.

qikert u boku rallena

Po zakontraktowaniu Bymasa, misutaaa, a teraz qikerta – w połączeniu ze stoickim fragowaniem rallena i energiczną grą CRUC1ALA – uważamy, że będzie to zespół, który warto obserwować. Przyniosą ekscytującą i innowacyjną grę, a już za progiem CS2. Świetna mieszanka młodych talentów i weteranów, chłopaki świetnie się dogadują. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak ten zespół rozwinie się w dłuższej perspektywie” – oświadczył dyrektor generalny Into the Breach, Sam Macedonio. “Witam wszystkich! Z przyjemnością ogłaszam, że zasilam szeregi ITB. Zawsze chciałem spróbować sił w międzynarodowej drużynie, a ta okazja nakłada na moje barki dużą odpowiedzialność, na którą jestem więcej niż gotowy. To jest to, co lubię i czego chcę najbardziej. Nie mogę się doczekać, aż zacznę trenować i znów poczuję, że żyję. Dziękuje za wsparcie” – wtórował qikert.

Qikert zadebiutuje w barwach Into the Breach już za dwa dni (tj. 9 lipca) w ramach RES Western European Masters Fall – turnieju kwalifikacyjnego do BLAST Premier Showdown. Przeciwnikiem Karola “rallena” Rodowicza i spółki będzie międzynarodowy kolektyw GenOne, którego członkiem jest Brajan “DGL” Lemecha.

Aktualny skład Into the Breach wygląda następująco:

  • Netherlands Joey “CRUC1AL” Steusel
  • Poland Karol “rallen” Rodowicz
  • France Kevin “misutaaa” Rabier
  • Lithuania Aurimas “Bymas” Pipiras
  • Kazakhstan Aleksiej “qikert” Golubew
  • Denmark Martin “trace” Heldt (trener)