INTZ pewnie melduje się na StarLadder Major 2019

Autor: Paweł Wilk

Tylko dwie drużyny z regionu Azji będziemy oglądać na najbliższym Majorze w Berlinie. W zakończonym przed momentem ostatnim spotkaniu barażowym brazylijskie INTZ pokonało 2 do 0 ekipę MVP PK.

Poniedziałkowa rywalizacja zaczęła się niespodziewanie, bo na Vertigo. Obie formacje nieźle przygotowały się do najnowszej w puli map planszy, co skończyło się bardzo wyrównaną grą. W pierwszej połowie ciężko było wyłonić zdecydowanego faworyta, ale na przerwę prowadząc, udawali się gracze MVP PK (8:7). Sytuacja piątki graczy z Korei jeszcze lepiej wyglądała po wygranej pistoletówce i prowadzeniu już nawet 11 do 7. Brak doświadczenie oraz niezłe umiejętności Brazylijczyków sprawiły, że to właśnie INTZ od tego momentu dyktowało warunki na mapie i nagle zrobiło się już 13:12 na korzyść Vito ”kNgV-” Giuseppe i spółki. Chwilę później było po mapie, ponieważ drużyna z Ameryki Południowej wygrała 16 do 12.

Nieco inaczej wyglądało spotkanie na Trainie, które było wyborem Brazylijczyków i rzeczywiście od początku było widać różnicę poziomów. INTZ szybko objęło prowadzenie i skutecznie przeprowadzało swoje ataki. Zespół z Azji w pierwszej połowie był w stanie odpowiadać tylko pojedynczymi rundami. Obraz meczu nie zmienił się po zmianie stron, gdzie kngv wraz z kolegami wygrali starcie na pistolety i wykorzystali przewagę finansową. Dopiero przy pełnym wyposażeniu Azjaci odrobili sporo punktów, ale wystarczyło na trzynaście oczek.

INTZ 2:0 MVP PK

de_Vertigo – 16:12
de_Train – 16:13