Respawn.pl

Invictus Gaming zakontraktowało byłych zawodników JiJieHao International!

Autor: Maks Bartosik

Chińska organizacja Invictus Gaming, kojarzona dotychczas głównie z Dotą 2 i League Of Legends, ogłosiła sformowanie składu CS:GO, zbudowanego z byłych zawodników JiJieHao International. Znaleźli się w nim m.in. dwaj Rosyjscy gracze, którzy w przeszłości występowali na turniejach rangi Major!

Invictus Gaming w swojej historii miało już sekcję CS:GO, którą reprezentował chiński skład. Ten jednak nie odniósł żadnych sukcesów i dosyć szybko podjęto decyzję o zakończeniu współpracy. Po dwóch latach przerwy chińska organizacja zdecydowała się jednak na powrót na scenę kantera z nowym, międzynarodowym składem, zbudowanym z zawodników występujących wcześniej w JiJieHao International.

Skład Invictus Gaming oparty został na dwóch rosyjskich zawodnikach – Vadimie “DavCost” Vasilyevie i Dmitriym “facecrack” Alekseyevie. Davcosta można kojarzyć przede wszystkim z występów dla Team Spirit w latach 2016-2019 i występu podczas IEM Katowice 2019, gdy TS odpadło z bilansem 0:3. Z kolei facecrack w swoim CV ma czteroletni epizod w barwach Forze, z którym wystąpił m.in. podczas majora w Berlinie. Ścieżki obu zawodników przecięły się pod koniec 2021 roku, gdy obaj dołączyli do INDE IRAE. Po opuszczeniu rosyjskiej organizacji, wspomniana dwójka razem przeniosła się na azjatycką scenę, dołączając do JiJieHao International.

Tam występowali razem z dwójką Izraelskich graczy – Morim ‘MOREE‘ Mizrahim i Talem ‘meztal‘ Hahiashvilim. Oni także znaleźli się w nowym składzie Invictus Gaming. Z tamtej drużyny jedynie Maoz ‘BluePho3nix‘ Paz nie dołączył do Invictus. W jego miejsce tymczasowo ściągnięto Bebu “bibu” Aadila. 22-letni Egipcjanin wcześniej występował w barwach NASR Esports, z którym zagrał m.in. podczas Global Esports Tour Dubai 2022.

Facecrack i spółka rozegrali już kilka spotkań w barwach nowej organizacji. W ramach ESEA Advanced zmierzyli się m.in. z czeskim ECLOT.

Nowy skład Invictus Gaming prezentuje się następująco:

🇷🇺 Vadimi “DavCost” Vasilyev
🇷🇺 Dmitriy “facecrack” Alekseyev
🇮🇱 Mori ‘MOREE‘ Mizrahi
🇮🇱 Tal ‘meztal‘ Hahiashvilim
Flag: Egypt on Apple iOS 15.4 Bebu “bibu” Aadila