Respawn.pl

Isamu reaktywuje esportową drużynę Pompa Team?

Autor: Aleksander Kurcoń

Szymon “IsAmUxPompa” Kasprzyk i Pompa Team powrócą do esportu? Taką sugestię zarzucił youtuber, który na swoim fanpage’u zapytał o aktualne talenty esportowe w Polsce.

Pompa Team przez lata stanowiła jedną z największych organizacji esportowych w Polsce. Klub założony przez Isamu i Nitro posiadał różne dywizje, a największe sukcesy odnosiły drużyny w CS:GO i League of Legends. Projekt się jednak posypał przez wiele czynników. W LoLu był to w dużej mierze konflikt między Nitrem a polskim oddziałem Riot Games. Z kolei sekcja CSa z roku na rok gorzej radziła sobie na polskiej scenie, aż w końcu właściciele zdecydowali się zakończyć interes. Isamu ponadto nie ukrywał, że był to biznes pochłaniający sporo pieniędzy.

Wygląda jednak na to, że Kasprzyk nie przestał myśleć o podboju polskiej sceny esportowej, mimo zamknięcia projektu w lecie 2021 roku. Na jego fanpage’u na Facebooku pojawił się ciekawy post, w którym youtuber pyta o esport w Polsce.

“Opłaca się już robić esport w PL? Bo niby miałbym sponsorów, niby miałbym człowieka który mógłby się tym zajmować ale nie wiem czy warto… Widzowie jeśli jesteście na bieżąco z polską scena wypiszecie mi aktualną topke i młode talenty. Z góry Thx Pompa Team 2022?” – czytamy na profilu Isamu.

https://www.facebook.com/IsAmUxPompa69/posts/pfbid0PtjBDd2DXxwvjAdnTMLH76osJFGkJU71CoBvNd7gvyQ5tJYUJKhMbvtYjsfN4P8Yl

Post wzbudził zainteresowanie, bo pojawiło się ponad 250 komentarzy. Pojawiły się propozycje założenia dywizji w simracing czyli F1, Assetto Corsę, iRacing, ale także w Rocket League i oczywiście CS:GO. Czy Isamu i Pompa Team wrócą tym samym na esportową mapę Polski? O tym przekonamy się zapewne niebawem, znając Szymona, który często dzieli się swoimi przemyśleniami.