Respawn.pl

ISSAA opuszcza Eternal Fire po krótkim czasie

Autor: Krzysztof Sarna

Miał być turecki super team, który podbije scenę Counter-Strike’a. I owszem – był, a nawet jest. Czy jednak cokolwiek zdziałał? A no nie. Tego samego zdania wydaje się być Issa “ISSAA” Murad, który opuścił szeregi Eternal Fire. 

Niepełne dwa miesiące. Od takiego czasu, a konkretniej to od 14 sierpnia trwa projekt pod nazwą Eternal Fire. Zamiary i oczekiwania były naprawdę spore, ale nie ma się czemu dziwić. Skład na papierze wyglądał naprawdę obiecująco, ale po krótkim okresie doczekaliśmy się pierwszych roszad. Na ten moment wiadomo już, że gry pod banderą wcześniej wspomnianej organizacji nie będzie kontynuował ISSAA. 

Przypomnijmy, że na pokładzie Eternal Fire poza Muradem znaleźli się też tacy gracze jak Özgür “⁠woxic⁠” Eker, Buğra “⁠Calyx⁠” Arkın, czy też Ismailcan “⁠XANTARES⁠” Dörtkardeş. Jednak jak możemy dowiedzieć się za pomocą oficjalnego wpisu na Twitterze tureckiej organizacji – gracz z Jordanii nie potrafił przystosować się do życia w Turcji, stąd nastąpiło rozstanie. Natomiast sam zespół nie potrafił przekroczyć 60. miejsca w światowym rankingu HLTV. Być może też tego typu fakt dał do myślenia 24-latkowi. 

W obliczu zaistniałej sytuacji pojawiają się dwie niewiadome. Pierwsza z nich to przyszłość samego ISSY, który na swoim Twitterze wspomniał, że jego przyszłość nie jest jasna. Jednak rifler w przeszłości grał w takich organizacjach jak HellRaisers czy OG Esports. Z pewnością niejedna drużyna będzie zainteresowana usługami azjatyckiego gracza.

Natomiast drugim znakiem zapytania jest to, kto wypełni lukę po Jordańczyku. Na ten moment zmiennikiem jest Sabit “mirbit” Coktasar, który miał już okazję dziś rozegrać spotkanie w barwach EF przeciwko SKADE w Pinnacle Fall Series 2. Potyczka ta została jednak przegrana przez turecką organizację. 24-letni Niemiec jednak ma pewien plus, a jest nim porozumiewanie się po turecku. Na ten moment stand-in przesiaduje na ławce rezerwowych Nordavind. To, czy mirbit stanie się nową twarzą Eternal Fire poda nam czas.

W tej sytuacji skład Eternal Fire prezentuje się następująco:

  • Özgür “⁠woxic⁠” Eker
  • Buğra “⁠Calyx⁠” Arkın
  • Ismailcan “⁠XANTARES⁠” Dörtkardeş
  • Ömer “⁠imoRR⁠” Karataş
  • Sabit “⁠mirbit⁠” Coktasar – stand-in
  • Timur “⁠bishop⁠” Şengül – trener