Respawn.pl

ITB w rozsypce! Ekipa rallena traci kluczowego gracza

Autor: Marcin Kapusta

Kolejne pożegnania w obozie Into the Breach. Po odejściu Sebastiana “volta” Malosa, dziś z formacją rozstał się Cai “CYPHER” Watson!

Trzy dni temu (tj. 5 lipca) szeregi brytyjskiej organizacji opuścił Sebastian “volt” Malos, a dziś na ten sam krok zdecydował się Cai “CYPHER” Watson.  “Dziś żegnamy się z CYPHEREM. Dziękujemy za wszystkie rozegrane z nami mecze i życzymy powodzenia w dalszej karierze.” – ogłosiło Into the Breach za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Ogromny sukces zaprzepaścił szansę na dalszy rozwój?

W maju Into the Breach zaskoczyło CS-owy świat, dochodząc do ćwierćfinałów Majora BLAST.TV Paryż 2023. Jest to jedyna drużyna CS:GO z brytyjskim trzonem, która uczestniczyła w fazie pucharowej turnieju o najbardziej prestiżowej randze. Niemniej ten spektakularny sukces ma swoje drugie dno o negatywnym podłożu. Chodzi o fakt, że renomowane kluby esportowe próbują wykupić graczy ITB, oferując lepsze wynagrodzenie i warunki transferowe. Poniekąd niszczy to szansę tego zespołu na dalszy rozwój, który na horyzoncie kształtował się w dynamicznym tempie. Podobnie jest z pozostałymi beniaminkami minionego Majora, a mianowicie Teamem GamerLegion i Monte Esports.

CYPHER reprezentował Into the Breach od czerwca 2021 roku. Oprócz wspomnianego wyżej dotarcia do ćwierćfinałów paryskiego Majora, pod banderą rodzimej organizacji zwyciężył m.in. trzecią edycję Hydra Cup, Assembly Winter 2022 oraz sięgnął po puchar wiosennej odsłony ESL Mistrzostw Wielkiej Brytanii.

Kierunek TSM?

Wczoraj francuski reporter Guillaume “neL” Rathier z portalu 1pv.fr ujawnił, że CYPHER łączony jest z nowym składem organizacji Team SoloMid, która uważnie przeczesuje rynek  i wyczekuje na odpowiedni moment do powrotu na scenę CS:GO. Oprócz Brytyjczyka, w międzynarodowym kolektywie znaleźć się mają Timofej “interz” Jakushin, Audric “JaCkz” Jug oraz trener Remy “XTQZZZ” Quoniam. Ten sam reporter kilka dni temu doszedł do informacji sugerujących, że powstałe wakaty w Into the Breach wypełnią Francois “AmaNEk” Delaunay oraz Adam “NEOFRAG” Zouhar, który obecnie zasiada na rezerwie OG Esports.

Jeżeli plotki potwierdzą się, to skład ITB będzie wyglądał następująco:

  • Poland Karol “rallen” Rodowicz
  • United Kingdom Cai “CYPHER” Watson
  • Netherlands Joey “CRUC1AL” Steusel
  • Czech Republic Adam “NEOFRAG” Zouhar
  • France Francois “AmaNEk” Delaunay
  • Portugalia Gustavo “Juve” Alexandre (trener)